Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 21d. 01:27 , atnaujinta: 2015 balandžio 21d. 10:30

Naktį pasieniečių sraigtasparnis iš Kauno į Vilnių skraidino širdį

Įvykio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Įvykio akimirkos

Pirmadienio naktį iš Kauno į Santariškių klinikas Vilniuje buvo gabenama donoro širdis. Medikams talkino pasieniečių sraigtasparnis.

Apie 22 valandą Kaune, Vaikų socializacijos centro stadione, leidosi pasieniečių sraigtasparnis. Kauno klinikose sraigtasparnių nusileidimo aikštelės nėra, todėl medikai naudojasi šalia klinikų esančios mokyklos stadionu. 

Tuo pat metu gydymo įstaigoje prasidėjo operacija, trukusi apie tris valandas, po kurios donoro širdis buvo skraidinama į Vilnių.

Nakties ramybę sudrumstęs orlaivio keliamas triukšmas ilgai netruko. Kai tik iš Vilniaus atvykę medikai atliko operaciją Kauno klinikose, jie tuoj pat nuskubėjo į už kelių šimtų metrų esantį mokyklos stadioną, kuriame jau laukė pasiruošęs skrydžiui VSAT sraigtasparnis.

Iš Kauno į Vilnių pasieniečių sraigtasparnis nuskrenda per 25 minutes. 

Vilniuje sraigtasparniai leidžiasi taip pat ne Santariškių klinikų teritorijoje, o šalia. Paprastai sraigtasparnis tupia Santariškių žiede. Jei tai vyksta dienos metu, policijai tenka trumpam blokuoti eismą.

VIDEO: Pasieniečių sraigtasparniu gabenami donorų organai

Paluknyje, Trakų rajone, įsikūrusios Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinės pareigūnai, gavę pranešimą iš Nacionalinio transplantacijos biuro, į orą pakėlė tarnybinį sraigtasparnį „Eurocopter 135“.

Po 40 minučių pasieniečių orlaivio įgula jau buvo Kaune ir čia ėmė laukti, kol bus atlikta operacija.

Kelios minutės po 1 valandos nakties, į sraigtasparnį įlipo donoro širdį gabenę medikai ir „Eurocopter 135“ tuoj pat pakilo skrydžiui į Vilnių.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pasieniečių sraigtasparnis
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Pasieniečių sraigtasparnis

Sostinės Santariškių klinikas modernia naktinio matymo įranga apsiginklavę VSAT orlaivio pilotai pasiekė žaibiškai – po 24 minučių skrydžio sraigtasparnis nusileido aikštelėje netoli minėtos gydymo įstaigos ir išlaipino donorinį organą gabenusius specialistus.

VIDEO: Naktį pasieniečių sraigtasparnis iš Kauno į Vilnių skraidino donoro širdį

Dar po keliolikos minučių „Eurocopter 135“ sėkmingai pasiekė nuolatinę savo bazę Paluknyje, Trakų rajone.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter 120B Colibri“, du „Eurocopter 135“ ir vieną „Eurocopter 145“. 

2011 m. gegužę VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras pasirašė sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai gali būti skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“. Organus Lietuvoje gabena ir Karinių oro pajėgų (KOP) sraigtasparniai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min