Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasieniečių šventę ignoravo Šilutės valdžia, bet ne gyventojai

Pasieniečių šventė Šilutėje
A.Alkaitės nuotr. / Pasieniečių šventė Šilutėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pilna bažnyčia žmonių, pilnos gatvės – judėjimo, dar po valandos – pilna senamiesčio aikštė Šilutės ir jos apylinkių gyventojų. Keli tūkstančiai čia susirinko paminėti Valstybės sienos apsaugos tarnybos profesinę šventę, į kurią suvažiavo visų Lietuvos sieną saugančių rinktinių atstovų komandos, taip pat – specialiosios paskirties būriai.

Visi – su savo vėliavomis, kurių pagerbimo ceremonialu šventė ir buvo pradėta katalikų bažnyčios šventoriuje. VSAT vadas generolas Vainius Butinas priėmė rinktinių pagarbos raportus, pasieniečių pučiamųjų orkestras grojo maršus, po to visi sugužėjo į maldos namus.

Į jas atvyko ir vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis, Seimo nariai, kiti svečiai.

Bet nei bažnyčioje, nei vėliau senamiesčio aikštėje niekas jokio pagarbos ženklo iš visos šalies į Šilutę, pasienio regioną, suvažiavusiems pasieniečiams neparodė iš vietinės valdžios ešelono.

Ne tik mero konservatoriaus Šarūno Laužiko, bet ir jo pavaduotojo valstiečio-liaudininko (kuris buvo kviečiamas į sceną tarti pasveikinimo žodį) Virgilijaus Pozingio iš anksto planuotame ir suderintame renginyje nebuvo. Šilutės valdžia kelis tūkstančius susirinkusiųjų tiesiog ignoravo.

Žinantys situaciją šiame rajone nesistebi – čia ketvirtą kartą per kadenciją rengiamasi keisti merą ir jo komandą, o dėl politinės suirutės deramai atstovauti rinkėjams – nesvarbu. Šįkart valdančioji dauguma griūva, traukiantis dviems „tvarkiečiams“. Beje, antrą kartą per šią kadenciją, tik kitiems. 

Pasieniečių profesinės dienos proga 35 pareigūnai gavo įvairius apdovanojimus. Vienus padėkomis ir dovanomis pagerbė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, kitus – jos pavaduotojas Kęstas Komskis, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius, vidaus reikalų ministras D.A.Barakauskas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas V.Butinas.

A.Alkaitės nuotr./Pasieniečių šventė Šilutėje
A.Alkaitės nuotr./Pasieniečių šventė Šilutėje

Pasieniečiai surengė ir parodomąsias programas – kinologų ir specialiosios paskirties pareigūnų. Taip pat vaišino žuviene, kurią iš keturių rūšių žuvų išvirė Vileikių užkardos darbuotoja Viktorija.

Aviacijos rinktinės parodomieji skrydžiai, pasieniečių technikos ir ginkluotės ekspozicija, bendravimas ir Donaldos Meiželytės, kuri sako gimusi ant Šyšos upės kranto, koncertas – tai buvo nenuobodūs ir neprailgę (net ir dulkiant lietui) šventiniai renginiai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min