Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 30d. 14:50 , Atnaujinta: 2021 lapkričio 30d. 15:37

Pasienyje aptikta 14 migrantų grupė, tarp jų – šeši mažamečiai

Migrantai Lenkijos pasienyje
Tass/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai Lenkijos pasienyje
Antradienį kiek po vidurdienio Varėnos rajono miškuose, kelių šimtų metrų nuo valstybės sienos atstumu, pasieniečiai aptiko 14 migrantų grupę. Keturis vyrus, keturias moteris ir šešis mažamečius vaikus Lietuvos pareigūnai išgabeno į pasienio užkardą, kur jiems bus suteikta pagalba, suteikta galimybė pavalgyti ir pailsėti. Dar vėliau turėtų būti sprendžiama dėl tolimesnio jų likimo Lietuvoje.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis 15min sakė, kad 14 migrantų grupė buvo aptikta apie 13.20 val., maždaug trijų šimtų metrų atstumu nuo Lietuvos-Baltarusijos sienos.

Nors tikslaus vaikų amžiaus pasieniečiai kol kas negali pasakyti, tačiau, anot G.Mišučio, jiems gali būti iki dešimties metų.

Pirminiais duomenimis, didžioji dalis migrantų prisistato irakiečiais, keli likę – Somalio piliečiais.

Šiuo metu grupė nugabenta į netoliese esančią A.Barausko užkardą.

„Bus suteikta visa reikalinga pagalba, pakviesti medikai, kad įvertintų būklę jų, nors kol kas ir nėra jokių indikacijų, kad jiems grėstų kažkokie pavojai“, – sakė VSAT atstovas.

Automatiškai tikrai niekas neįleidimo nedarys

Kiek vėliau G. Mišutis informavo, kad medikai apžiūrėjo migrantus, keturis jų nuspręsta nugabenti į ligoninę.

„Turėjo nusiskundimų viena motina su vaiku, išvežė į Alytų juos patikrinti. Dar du vyrai irgi turėjo nusiskundimų, juos medikai išvežė į Varėną apžiūrėti“, – informavo pasieniečių atstovas.

Užkardoje pasieniečiai migrantams leisti sušilti ir pavalgyti, leis pailsėti. Vėliau bus vykdomos apklausos, siekiant nustatyti sienos kirtimo aplinkybes ir sprendžiama dėl tolimesnio jų likimo.

„Tikrai čia ne minučių ir turbūt ne artimiausių valandų klausimas dėl jų likimo ir tolesnio teisinio statuso“, – teigė G.Mišutis.

„Automatiškai tikrai niekas neįleidimo nedarys (...) ramiai bus pirmiausia pasižiūrima į jų būklę, situaciją ir savijautą. Toliau užkardoje, šiltose patalpose, bus sprendimai priimti“, – patikino jis.

Per pirmadienio parą pasieniečiai į Lietuvą neleido patekti keturiems neleistinose vietose sieną iš Baltarusijos kirtusiems migrantams. Tai –mažiausias jų skaičius nuo spalio pradžios.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių užsieniečių, į Lietuvą nepateko 7657 migrantai.

Iki priimant šį sprendimą, per pirmuosius septynis metų mėnesius į Lietuvą iš Baltarusijos pateko 4,2 tūkst. migrantų, tai vertinama kaip Minsko hibridinė agresija prieš Lietuvą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min