15min be reklamos
2022 01 02, 09:00

Pasienyje – gana rami pirmoji metų para: užfiksuoti trys bandymai patekti į šalį

Pasieniečiams pirmoji 2022-ųjų para buvo gana rami. Nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleista patekti 3 migrantams, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.)
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.) / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių šeštadienį nebuvo. Nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT pareigūnai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8109 (vidurnakčio iš šeštadienio į sekmadienį duomenys).

Anot VSAT, tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Penktadienį pasieniečiai apgręžė 7 į Lietuvą neteisėtai bandžiusius patekti asmenis. Ketvirtadienį VSAT nefiksavo nė vieno atvejo, kad neleistinose vietose užsieniečiai taip būtų bandę kirsti sieną. Trečiadienį neįleista 18 neteisėtų migrantų, antradienį – 14, pirmadienį – 4, sekmadienį – 8.

Latvijoje šeštadienį situacija nesikeitė – Baltarusijos režimas į šią kaimyninę šalį ir toliau kreipia būrius migrantų. Joje jau tris savaites yra išaugęs bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos skaičius. Šeštadienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 80 migrantų, penktadienį – 85.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min