Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 02

Pasienyje – gana rami pirmoji metų para: užfiksuoti trys bandymai patekti į šalį

Pasieniečiams pirmoji 2022-ųjų para buvo gana rami. Nuo šeštadienio vidurnakčio iki sekmadienio draudžiamose vietose iš Baltarusijos į Lietuvą neleista patekti 3 migrantams, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.)
Spygliuota viela atitverta Valstybinė siena siena su Baltarusija Raigardo slėnyje (Druskininkų sav.) / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių šeštadienį nebuvo. Nuo rugpjūčio pradžios, kai VSAT pareigūnai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8109 (vidurnakčio iš šeštadienio į sekmadienį duomenys).

Anot VSAT, tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Penktadienį pasieniečiai apgręžė 7 į Lietuvą neteisėtai bandžiusius patekti asmenis. Ketvirtadienį VSAT nefiksavo nė vieno atvejo, kad neleistinose vietose užsieniečiai taip būtų bandę kirsti sieną. Trečiadienį neįleista 18 neteisėtų migrantų, antradienį – 14, pirmadienį – 4, sekmadienį – 8.

Latvijoje šeštadienį situacija nesikeitė – Baltarusijos režimas į šią kaimyninę šalį ir toliau kreipia būrius migrantų. Joje jau tris savaites yra išaugęs bandymų kirsti sieną iš Baltarusijos skaičius. Šeštadienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 80 migrantų, penktadienį – 85.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius