Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasikeitė „Autrolio“ generalinis direktorius

Gintautas Činikas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gintautas Činikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Savivaldybės įmonės vadovo kėdė, pasikeitus miesto valdžiai, pasidaro itin slidi. Tuo įsitikino ir troleibusų parką valdančios bendrovės „Autrolis“, dabar jau buvęs, generalinis direktorius Mindaugas Legas, rugsėjo 8 d. atleistas iš pareigų.

Atleidusi praėjusią kadenciją konservatorių paskirtą M.Legą, kuris bendrovei vadovavo nuo 2009 m. birželio, valdyba vienbalsiai pritarė naujo generalinio direktoriaus Gintauto Činiko kandidatūrai.

„Autrolio“ valdybai vadovauja Darbo partijos deleguotas, nors nesantis jos nariu, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos operatyvinės veiklos skyriaus viršininkas Vitalijus Latypovas. Jis taip pat yra ir „Kauno autobusų“ valdybos pirmininkas.

Nors M.Lego atleidimas grindžiamas prastu vadovavimu, tikroji priežastis suprantama ir eiliniam piliečiui – pasikeitė miesto valdžia, keičiami ir savivaldybės įmonių vadovai. „Autrolyje“ dirba virš 500 darbuotojų, iš jų – apie 300 vairuotojų.

Jau vadovavo įmonei

Anksčiau Tėvynės Sąjungai priklausęs, o dabar – nepartinis, G.Činikas jau vadovavo įmonei 2001-2004 m. Iš pareigų jis pasitraukė su skandalų šleifu. G.Činikui mesti kaltinimai, kad jo vadovavimo metu įmonėje susidarė 14 mln. litų siekiančios skolos. Visus kaltininkus jis atmeta.

„Bendrovės problematika, nors laikmetis ir pasikeitė, man žinoma. Pagrindinis mano tikslas – užtikrinti keleivių vežimo kokybę. Taip pat – kontaktinio tinklo plėtra, renovavimas, nes senas tinklas neleidžia troleibusams važiuoti greičiau.

Taip pat  problema – atmosfera kolektyve, nes santykiai su vairuotojais – pašliję. Vyko streikai. Gal pavyks padėtį stabilizuoti. Anksčiau pavyko nesukonfliktuoti su darbuotojais taip, kad jie išeitų su plakatais į gatvę.

Finansinė padėtis – „velkasi“ 12 mln. litų siekiančios savivaldybės skolos. Jos slegia, bet įmonė laiku išsimoka atlyginimus ir atsiskaito su tiekėjais“, – trumpai padėti „Autrolyje“ nusakė naujasis vadovas.

Nesusikalbėjo su vairuotojais

Buvęs generalinis direktorius M.Legas savo vadovavimu metu pagarsėjo darbuotojų atleidimais ir nesusikalbėjimu su „Autrolyje“ veikiančiomis dvejomis profsąjungomis, kurių viena, vadovaujama Petro Balčaičio, 2009 m. surengė eilę streikų, galiausiai pripažintų neteisėtais.

M.Legas savo atleidimą komentavo lakoniškai: „Pagal įstatymą savivaldybės įmonės valdyba turi teisę atleisti vadovą. Toks sprendimas ir buvo priimtas. Kokios sprendimo priežastys – negaliu komentuoti, nes tuo metu sirguliavau ir jų negirdėjau. Ne aš pirmas, ne aš paskutinis. Grįšiu atgal į privatų verslą“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min