Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 19d. 06:05

Pasikeitus atliekų vežėjams šiukšlių maišais apkrauti konteineriai – dalies Vilniaus kasdienybė

Šiukšlės Vilniaus Žvėryne ir Naujamiestyje
15min skaitytojų nuotr. / Šiukšlės Vilniaus Žvėryne ir Naujamiestyje

Nuo gruodžio 1 d. dalyje Vilniaus keitėsi atliekų vežėjai, tad ne vienoje sostinės vietoje gyventojai skundėsi, jog teko žiūrėti į atliekų maišais apkrautus konteinerius. Ir net rūšiuoti jie galimybių neturėjo, kadangi prieiti prie pusiau požeminių rūšiavimo konteinerių nebuvo įmanoma. Vilniaus savivaldybė prisipažįsta, kad pokyčiai pridarė rūpesčių, pažeidimai fiksuojami, o už juos gresia baudos.

Piktina šiukšlės

Šiukšlių pilni maišai aplink pusiau požeminius konteinerius – tokie vaizdai pastarąsias savaites gana dažni Vilniaus Naujamiestyje ar Žvėryne. 15min skaitytojai pastaruoju metu vienas per kitą siuntė nuotraukas su tokiomis krūvomis.

Pusiau požeminiai konteineriai ties Sėlių ir Liepyno gatve irgi buvo apkrauti maišais. Šalia gyvenanti Rūta pasakojo, kad taip ši vieta atrodė apie savaitę. „Apie rūšiavimą galima tik pasvajoti, nes prie stiklui ar plastikui skirtų konteinerių net prieiti negalima“, – sakė vaizdo įrašą atsiuntusi vilnietė.

Taip pat Žvėryne gyvenantis Marius piktinasi, kad atliekos vežamos kur kas rečiau, todėl ir vaizdai tokie.

„Nuo gruodžio pradžios Vilniaus m. naujas atliekų vežėjas vietoje 5 kartų atliekas veža 1 kartą (!) per savaitę, o mokame už 5! Telefonu susisiekę su įmone „Ekonovus“ ir su „VASA“ (įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ – red.past.) paprašėme mažinti išvežimo mokestį, bet atsakė, kad įstatymas to nenumato, o tik leidžia skirti baudas vežėjams. Išties pastarosiomis savaitėmis miestas skendi šiukšlėse. Ir niekas už tai nebeatsako. Ačiū tau, gerb. mere Šimašiau!“ – piktinosi Marius.

Šiukšlės
Šiukšlės

Panašiais vaizdais kelias dienas buvo priversti „grožėtis“ ir J.Jasinskio g. 7 namo gyventojai, nes jų kieme senieji konteineriai taip pat apaugo atliekų maišų krūvomis.

15min skaitytojų nuotr./Šiukšlės Vilniaus Žvėryne ir Naujamiestyje
15min skaitytojų nuotr./Šiukšlės Vilniaus Žvėryne ir Naujamiestyje

Žada grafikus sutvarkyti

„Ekonovus“ Vilniaus regiono padalinio vadovas Juozas Žalalis, komentuodamas situaciją, teigė apgailestaująs dėl gyventojų nepatogumų. Jis žadėjo, kad bent jau Žvėryne viskas bus sutvarkyta. Ir išties – jau kitą dieną po kreipimosi Sėlių ir Liepyno g. konteineriai buvo tvarkingi. Atliekų vežėjai apsilankė ir J.Jasinskio gatvėje.

„Šiame kieme (Žvėryne) stovi naujai įkasti pusiau požeminiai konteineriai, kuriems aptarnauti reikia specialių sunkvežimių su vadinamaisiais manipuliatoriais, skirtais atliekų maišams iš konteinerių iškelti – atsižvelgiant į tai, perdėliosime specialiųjų šiukšliavežių srautus, taip užtikrinant spartesnį atliekų išvežimą“, – teigė J.Žalalis.

Bendrovės atstovų teigimu, sudėtinga situacija susiklostė dėl to, kad iki gruodžio atliekas penktojoje Vilniaus miesto zonoje, apimančioje miesto centrą, Senamiestį, Žvėryną, vežusi „VSA Vilnius“ darbą baigė pusdieniu anksčiau, neaptarnavusi dalies gyventojų ir neišvežusi atliekų, todėl konkursą laimėjusiai „Ekonovus“ reikėjo skubiai imtis darbo. Esą dėl to ir kelias savaites po gruodžio 1-osios vežimo grafikai dar buvo derinami.

Gresia baudos

Vilniaus savivaldybės teigimu, nuo gruodžio 1 d. bendrovė „Ekonovus“ tapo trijų zonų iš penkių (prisidėjo Žvėrynas, Naujamiestis, Senamiestis) vežėju ir tuo pačiu didžiausiu vežėju Vilniaus mieste.

„Tenka pripažinti, kad minėtai įmonei ne visada pavyksta tinkamai susidoroti su naujais iššūkiais. Negerėjant situacijai Centro zonoje savivaldybė planuoja skirti baudas už sutarties nevykdymą arba net nutraukti sutartį.

Vilniaus savivaldybė nuolat dirba su vežėju, jog situacija pasikeistų. Savivaldybės įmonė „VASA“ nuolat stebi ir fiksuoja pažeidimus. Šiuo metu savivaldybė planuoja skirti baudą už netinkamą aptarnavimą pagal visus užfiksuotus pažeidimus“, – teigiama Vilniaus savivaldybės komentare.

Bendrovės „Ekonovus“ akcininkai ir vadovai turėtų apsilankyti pas merą, kur bus kalbamasi, kaip toliau organizuoti atliekų tvarkymą.

Nuo gruodžio 1 d. „Ekonovus“ veža mišrias komunalines atliekas be minėtų trijų rajonų dar ir Vilkpėdėje, Šnipiškėse ir Žirmūnuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min