Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 20d. 06:02

Pasinaudos kritusiomis statybos darbų kainomis

Sunkmetis padės bendrovei „Klaipėdos vanduo“ sutvarkyti kur kas daugiau vandenviečių ir nutiesti naujų tinklų, nei tai buvo galima atlikti ekonomikos kilimo laikotarpiu.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Sunkmetis padės bendrovei „Klaipėdos vanduo“ sutvarkyti kur kas daugiau vandenviečių ir nutiesti naujų tinklų, nei tai buvo galima atlikti ekonomikos kilimo laikotarpiu.

Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pasinaudodama sunkmečiu smarkiai pakitusiomis statybos darbų kainomis žada įgyvendinti kur kas daugiau darbų, nei buvo planuota.

2007-2013 m. bendrovė įgyvendins vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir statybos darbų už 52 mln. litų. Didžiąją šių lėšų dalį skiria Europos sąjungos fondai. Planuota už šiuos pinigus sutvarkyti Klaipėdos I-osios vandenvietės vandens ruošyklą bei tris vandetiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektus. Pagal projektą būtų nutiesti ar sutvarkyti Tauralaukio, Smeltės gyvenamojo kvartalo bei Kretingos gatvės tinklai.

Šiuo metu kaip tik vyksta konkursinės procedūros rangovams parinkti. „Jau dabar aišku, kad bus siūlomos gerokai mažesnės kainos, nei mes planavome ruošdami paraiškas. Akivaizdu, kad parinkus rangovus ir patvirtinus galutines kainas, mes tų milijonų nesunaudosime”, – sakė bendrovės generalinis direktorius Leonas Makūnas. Viliamasi, kad papildomai pavyks įgyvendinti dar kelis projektus.

Už tą pačią sumą būtų tiesiami Paupio gyvenvietės vandentiekio ir nuotekų tinklai, taip pat magistraliniai tinklai tarp šios gyvenvietės ir Vilniaus plento. Būtų rekonstruojami, o kai kur ir statomi nauji Trinyčių kvartalo vandentiekio tinklai. „Aiškinamės, ar galėsime įgyvendinti ir II-osios Melnragės projektą. Problema ta, kad jį pradėjo rengti privatūs asmenys, numatę ir elektros tinklų rekonstrukciją”, – aiškino pašnekovas.

Teigiama, kad anksčiau vantentiekio ir nuotekų tinklų tiesimo kaina už metrą kainuodavo apie 1000 litų. Dabar kainos gerokai kritusios.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min