TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirašyta LEO LT panaikinimo sutartis (atnaujinta 12.27 val.)

Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Photos.com / Liūtas jau tapo bendrovės LEO LT simboliu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien energetikos ministras Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu su UAB „NDX energija“ pasirašė susitarimą dėl AB LEO LT naikinimo.

Pranešime spaudai teigiama, kad ministras pirmininkas Andrius Kubilius teigiamai įvertino pasirašytą susitarimą, kuriuo likviduojamos visos LEO LT sukūrimo sutartys.

„Galima pasidžiaugti, kad užsitęsusioje LEO LT istorijoje pagaliau dedamas galutinis taškas ir Energetikos ministerija visą savo energiją galės skirti ne akcininkų ginčams nagrinėti, o svarbiausiems valstybės strateginiams tikslams įgyvendinti“, –  sakė A.Kubilius.

Premjeras taip pat pabrėžė, kad pasirašytas restitucinis susitarimas, kuriuo valstybei grąžinamos visos „NDX energijos“ turėtos VST akcijos, teisiškai tarsi grąžina padėtį, buvusią iki VST privatizavimo, todėl savaime suprantama, kad abi šalys įsipareigoja nekelti klausimų dėl veiksmų, kurie buvo atliekami po privatizavimo.

„Manau, tokias nuostatas įtvirtinantis susitarimas yra sąžiningas, nes mes, užuot nagrinėję, kas ką ne taip padarė po privatizavimo ar kuriant LEO LT, tiesiog grįžtame į padėtį, kai VST priklausė valstybei. Tokiu būdu su „NDX energija“ bei jos akcininkais visiškai ir negrįžtamai baigiame visus ginčus dėl LEO LT, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

Kartu ministras pirmininkas atkreipė dėmesį į tai, kokius padarinius visuomenei ir valstybei sukėlė šį istorija. „Tai buvo gera pamoka tiek Vyriausybei, tiek privačiam verslui. Dabar visiems bus akivaizdu, kad jokie privatūs tikslai negali būti iškeliami virš bendrųjų vertybių, kad jokie dideli projektai negali vykti be visuomenės palaikymo ir pritarimo“, – pastebėjo premjeras A.Kubilius.

Ministras pirmininkas A.Kubilius taip pat pažymėjo, kad Vyriausybė palaiko ir palaikys Lietuvos verslą ir privačią iniciatyvą, užtikrins sąžiningas konkurencijos sąlygas visam verslui, užkirsdama kelią bet kokiai rinkos monopolizavimo galimybei. „Mes esame už sąžiningą ir teisingą privačią ir viešą partnerystę, kuri naudinga abiem pusėms ir kuria bendrąją valstybės gerovę“, – nurodė ministras pirmininkas

Papildyta 12.27 val. Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat patenkinta, kad padėtas taškas prieštaringai vertintos įmonės gyvavimo istorijoje.

„LEO LT istorija yra pabaigta, sandoris yra panaikintas pačiu palankiausiu valstybei ir visuomenei būdu. Tai, kad ten yra užfiksuota, jogabi šalys neturės pretenzijų viena kitai, irgi yra teigiamas bruožas, rodantis, kad problemas galima spręsti dalykiškai, civilizuotai, o santykiai tarp valstybės ir verslo gali būti normalūs“, – šalies vadovės nuomonę žiniasklaidai perdavė jos atstovas spaudai Linas Balsys.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min