TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasirengimą misijai Afganistane baigia nauja Goro policijos pareigūnus mokysianti Lietuvos karių pamaina

Lietuvos kariai
Giedrės Maksimovicz nuotr. / Lietuvos kariai
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasirengimą NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje (angl. ISAF) Afganistane baigia Lietuvos vadovaujamos Policijos mokymo ir sąveikos trečiosios grupės (POMSG-3) kariai, kurie Goro provincijoje rengs nacionalines policijos pajėgas.

Spalio 18 d. Lietuvos kariuomenės Ruklos poligone (Jonavos r.) POMSG-3 baigiamojo pasirengimo kovinio šaudymo taktikos pratybas stebėjo krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, JAV ambasados misijos Lietuvoje vadovės pavaduotoja Anne Hall, Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis, Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, kiti svečiai.

Giedrės Maksimovicz nuotr./Lietuvos kariai
Giedrės Maksimovicz nuotr./Lietuvos kariai

Naujoji Goro policijos mokymo grupė yra suformuota iš 20 Lietuvos ir JAV karių bei Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos pareigūnų. POMSG-3 vadovaus Lietuvos kariuomenės Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Ričardas Pocius. 

POMSG karius, Goro provincijoje rengiančius vietos policijos pareigūnus, puikiai vertina ne tik Afganistano policijos, bet ir ISAF vadavietės ir Vakarų regioninės vadavietės (angl. RC-West ) vadovybė.

Misijai Afganistane Lietuvos kariai ir VRM pareigūnai nuo šių metų balandžio ruošėsi Lietuvoje, o JAV atstovai – Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai – savo šalyje. Baigiamajame pasirengimo misijai etape, kuris šiuo metu vyksta Lietuvoje, dalyvauja Lietuvos ir JAV  kariai  bei pareigūnai. 

Į misiją Afagnistane POMSG-3 išvyks lapkritį kartu su naująja Lietuvos vadovaujamos Goro  perovincijos atkūrimo grupės Lietuvos karių pamaina PAG-14. 

Giedrės Maksimovicz nuotr./Lietuvos kariai
Giedrės Maksimovicz nuotr./Lietuvos kariai

POMSG Afganistano Goro provincijoje veikia nuo 2010 m. lapkričio. Per šį laikotarpį grupė sudarė  bazinio karininko kurso, bazinio policijos patrulio bei pirmosios medicininės pagalbos kursų programas, pagal kurias jau parengė per 20 policijos karininkų, apie 190 policijos patrulių, tris paramedikų grupes. Grupės nariai taip pat vertina Goro provincijos policijos padalinius, konsultuoja Goro policijos pareigūnus, prisideda plėtojant projektus logistikos, rengiant personalą. POMSG  kartu su vietos policija vyksta ir į bendrus patrulius Čagčarano mieste ir jo apylinkėse.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min