Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiruošimą misijai Afganistane baigia devintoji Lietuvos karių pamaina (nuotraukos)

Pratybų akimirkos
Viliaus Džiavečkos nuotr. / Pratybų akimirkos
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį netoli Klaipėdos esančio Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų mokomojo bataliono Kairių poligone prasidėjo Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės devintosios pamainos (PAG-9) baigiamosios lauko pratybos. Iki penktadienio vyksiančių pratybų metu bus vertinamas penkis mėnesius trukęs grupės pasirengimas misijai Afganistane.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, Kairių poligone mokymo tikslais imituojamos užduotys, kurias kariams atlikti misijos Afganistane metu: susitikimai su vietos valdžios atstovais, bendradarbiavimas su vietos vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, humanitarinės pagalbos teikimas. Taip pat bus imituojamas padalinių judėjimas vietovėje, vietos gyventojų demonstracijos, susidūrimai su priešiškomis pajėgomis, medicinos pagalbos teikimas sužeistiesiems ir kt.

Pratybų organizatoriai, stebėtojai ir vertintojai, kurie jau yra tarnavę misijoje Afganistane ir įgiję reikiamos patirties ir įgūdžių, stengiasi kiek galėdami maksimaliau pratybų sąlygas priartinti prie tikrovės Afganistane.

Pratybas organizuoja Sausumos pajėgų štabas, karių pasirengimą vertina Jungtinis štabas, pasitelkdamas kitų kariuomenės dalinių karius, turinčius patirties vykdant tokio pobūdžio misiją Afganistane.

Į misiją gegužę išvykstanti naujoji Lietuvos karių grupė yra suformuota Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama misija, kurios tikslas yra stiprinti vietinės valdžios įtaką, palaikyti saugumą provincijoje ir sudaryti sąlygas Goro atkūrimui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min