Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasiruošimas šildymo sezonui – sklandus

Šildymas.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Už praėjusį šildymo sezoną klaipėdiečiai yra įsiskolinę apie 10 mln. Lt.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Klaipėdos energijos“ specialistai tikina, kad, staiga atšalus orams, šilumą būtų galima pradėti tiekti iš karto ir sklandžiai.

Šiemet bendrovė ketina šilumos trasų remontui skirti 15 mln. Lt.: sutvarkyti apie 3 km senų vamzdynų ir nutiesti apie 1,2 km. Viliamasi, kad remonto darbus pavyks užbaigti rugsėjį. Per 7 šių metų mėnesius jau panaudota apie trečdalis numatytų investicijų.

Anot bendrovės technikos vadovo Viliaus Buinevičiaus, visi šilumos šaltiniai jau paruošti darbui. „Kuru jau esame apsirūpinę, šildymo sezonas turėtų prasidėti be kliūčių“, – teigė jis. Bendrovė yra sukaupusi pakankamą rezervinio kuro kiekį, yra sudariusi sutartis su dviem tiekėjais – „Lietuvos dujomis“ ir  „Dujotekana“.
Kuru jau esame apsirūpinę, šildymo sezonas turėtų prasidėti be kliūčių.
Teigiama, kad dauguma miesto daugiabučių jau paruošti šildymui. Kiek sudėtingiau su mokyklomis ir darželiais, tik  kas dešimtas jų turi vadinamuosius pasus-liudijimus, kad pastatui jau galima tiekti šilumos energiją. Neturint šilumos įrenginių parengties šildymo sezonui akto, šildytis – draudžiama. Anot V.Buinevičiaus, didelių nukrypimų nuo normos išduodant vadinamuosius pasus kol kas nepastebėta.

Skaičiuojama, kad šiuo metu klaipėdiečiai, už šildymą, „Klaipėdos energijai“ yra įsiskolinę apie 10 mln. Lt. Tiesa, ši suma per vasarą sumažėjo, nes pasibaigus šildymo sezonui siekė apie 17 mln. Lt. Skolininkai per vasarą stengiasi kiek galima sumažinti skolos kuprą.

Maždaug milijoną „Klaipėdos energijai“ yra skolingi savivaldybės socialinių būstų gyventojai.
Skolos, anot šilumininkų, vis sunkiau priteisiamos, nes teismas negali įteikti procesinių dokumentų – skolininkų neranda namuose, neretai jie neturi darbo arba yra išvykę į užsienį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min