Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 17d. 13:46

Pasiutligės atvejų šalyje sumažėjo net 7 kartus

Praėjusiais metais šalyje pasiutligės atvejų sumažėjo net 7 kartus. 2008 metais jau buvo tokių vietovių, kur ši liga net nebuvo užregistruota – tai Akmenės, Biržų, Klaipėdos, Mažeikių, Pakruojo, Prienų, Skuodo, Šalčininkų, Šilalės, Šilutės, Širvintų, Švenčionių, Tauragės, Trakų ir Ukmergės rajonuose.

Tokie rezultatai buvo pasiekti per pastaruosius trejus metus Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai nuosekliai vykdant naminių ir laukinių gyvūnų vakcinaciją.

Paskutinius metus Lietuvoje buvo viena iš labiausiai paplitusių ligų ir daugiausia nerimą keliančių infekcinių susirgimų. Šios susirgimo priežastis cirkuliuojantis virusas gamtoje, kuris plinta tiek per naminius, tiek per laukinius gyvūnus. Kasmet padedant savivaldybėms, privačių veterinarijos gydytojai organizuoja ir laiku atlieka gyvūnų augintinių ir kitų naminių gyvūnų vakcinacijas, kurių metu paskiepyta tūkstančiai naminių gyvūnų, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Rezultatai, kuriuos matome šiandiena pasiekti kryptingo Tarnybos darbo ir visų specialistų pastangų dėka. 2006 metais pradėta laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus tęsiama dar keletą metų.

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto akredituotoje laboratorijoje vakcinacijai kontroliuoti atlikti laukinių gyvūnų vakcinacijos efektyvumo tyrimai. Tyrimai parodė, kad 70 proc. laukinių gyvūnų įgijo imunitetą šiai ligai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min