Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 19d. 16:51

Pasiutligės židinių Klaipėdos regione mažėja

Lapė
A.Kripaitės nuotr. / Lapė

Grybaujantys miškuose gyventojai gali jaustis kur kas saugesni dėl pasiutlige užsikrėtusių gyvūnų: jų skaičius per kelerius metus Klaipėdos regione gerokai sumažėjo.

Ši tendencija pastebima ir Lietuvos mastu. Kaip praneša Lietuvos maisto ir veterinarijos tarnyba, per 2009 metų sausio ir rugpjūčio mėnesius Lietuvoje buvo nustatytas 41 pasiutligės atvejis, o šiemet per aštuonis mėnsius nustatyta tik 18 pasiutligės atvejų. Daugiausiai – 11 pasiutligės židinių  užregistruota tuose Lietuvos rajonuose, kurie ribojasi su Baltarusija. Klaipėdos regione šie skaičiai kur kas mažesni. Pasak Šarūno Nenartavičiaus, Klaipėdos apskrities maisto ir veterinarijos tarnybos specialisto, nuo naujųjų metų iki rugpjūčio mėnesio užfiksuotas tik vienas pasiutligės atvejis, o pernai jų buvo trys, užfiksuoti Kretingos ir Skuodo rajonuose. Dažniausiai pasiutligės užkratą nešioja mangustai ir lapės. 

Anot specialistų, pasiutligės atvejų dinamišką mažėjimą lėmė nuo 2006 metų imta vykdyti laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Praėjusią savaitę Klaipėdos regione vykusio ir penktadienį pasibaigusio rudeninės vakcinacijos etapo metu buvo išmėtyta beveik 110 tūkstančių jaukų su vakcina 530 kvadratinių kilometrų plote pasitelkus Klaipėdos avialinijų orlaivį. Jaukai išmėtyti Kuršių nerijos, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės, Pagėgių, Rietavo savivladybių teritorijose. Gyventojai, radę jaukus su vakcina, raginami jų neliesti ir apie tai pranešti teritorinei Maisto ir veterinarijos tarnybai. Vakcina naminiams gyvūnams nepavojinga.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min