Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 13d. 10:12 , Atnaujinta: 2015 gegužės 13d. 13:04

Paskelbtas šauktinių sąrašas, visas pašauktųjų pavardes galite rasti 15min.lt

Kariai, kurie priklauso Greitojo reagavimo pajėgoms, pratybose „Geležinis kalavijas“.
Ievos Budzeikaitės (KAM) nuotr. / Kariai, kurie priklauso Greitojo reagavimo pajėgoms, pratybose „Geležinis kalavijas“.

Trečiadienį Krašto apsaugos ministerija (KAM) specialiame tinklalapyje paskelbė šauktinių sąrašą. Tačiau vos po valandos prasidėjo problemos – svetainė pradėjo „lūžinėti“. Šauktinių sąrašus galite patikrinti 15min.lt puslapyje.

Šauktinių sąrašas, kurį galite parsisiųsti. 

Šauktinių sąrašas, kurį galite peržiūrėti internete.

Vos po valandos specialiosios svetainės darbas pradėjo strigti ir sąrašas tapo neprieinamas. KAM atstovė Viktorija Cieminytė 15min.lt aiškino, kad tinklalapis tikrai nebuvo „nulūžęs“, o jei buvo neprieinamas, greičiausiai tai lėmė laikinos nedidelės problemos.

Laikinai neprieinamas Lietuvos kariuomenės šauktinių sąrašas
Laikinai neprieinamas Lietuvos kariuomenės šauktinių sąrašas

15min.lt skaitytojams pro akis neprasprūdo tai, kad sąraše yra moteriškų pavardžių ir žmonių, gerokai vyresnių nei 26 metai.

V.Cieminytė 15min.lt aiškino, kad tai stebinti neturėtų – į sąrašą buvo įtraukti savanoriais pasiprašę žmonės. Jų užsirašė apie tūkstantį.

15min.lt nuotr/Moteriška pavardė sąraše
15min.lt nuotr/Moteriška pavardė sąraše

Gal jūs patekote į šauktinių sąrašą? Gal į sąrašą pateko jūsų artimieji, kurie neturėjo patekti? Pasidalinkite savo įspūdžiais ir istorijomis su mumis elektroniniu paštu 15min@15min.lt

KAM sąrašus sudarė pirmadienį

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pranešė, kad į sąrašą įtraukti 36 tūkst. 825 jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų. Šiemet į kariuomenę devynių mėnesių mokymams ketinama pakviesti 3 tūkst. šauktinių, įskaitant savanorius, kurių užsirašė per tūkstantį.

G. Maksimovicz nuotr./Suformuotas nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlinksinčių jaunuolių sąrašas
G. Maksimovicz nuotr./Suformuotas nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlinksinčių jaunuolių sąrašas

Lietuvoje šiuo metu iš viso yra 175 tūkst. šaukiamojo amžiaus (19–26 metų) vaikinų.

Ministerijos personalo departamento specialistas Gedeminas Davydovas sakė, kad sudarant sąrašus buvo įvertinta gyventojų, studentų ir moksleivių registro, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos informacija apie asmenis, kuriems tarnyba turėtų būti atidėta.

Ministerijos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu iš viso yra 175 tūkst. šaukiamojo amžiaus (19–26 metų) vaikinų, apie 100 tūkst. iš jų neturi Karo prievolės įstatyme numatytos tarnybos atidėjimo priežasties.

15min.lt infografikas/Šauktiniai
15min.lt infografikas/Šauktiniai

Ką pašauktiesiems daryti toliau?

Visiems atsitiktine atrankos sistema atrinktiems 36 825 karo prievolininkams nuo šiandien bus pradėti siųsti šaukimo nurodymai. Jie registruotu paštu bus išsiųsti per 20 darbo dienų nuo sąrašų paskelbimo dienos. 

Šaukimo nurodymuose bus pateiktas atvykimo laikas, vieta ir reikalingi pristatyti dokumentai. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą.

Šaukimo pranešimo negavę, bet į šių metų sąrašą patekę asmenys raginami susisiekti su artimiausiu regioniniu Karo prievolės ir komplektavimo skyriumi ir patikslinti atvykimo vietą ir laiką.

Pirmiausiai galimybė atlikti tarnybą bus sudaryta savanoriams į šauktinius ir tik nesurinkus reikiamo kiekio bus skiriami asmenys iš atsitiktine elektronine sistema sudarytų sąrašų.

Karo prievolininkai, oficialiai deklaravę išvykimą iš Lietuvos, pateko į Vilniaus regiono sąrašą. Taip pat primename, kad išvykus į kitą valstybę nuolat ar laikinai, ilgesniam nei šešių mėnesių  laikotarpiui, nedelsiant, bet ne vėliau kaip vieną mėnesį nuo išvykimo informuoti karo prievolę administruojančią krašto apsaugos sistemos instituciją apie savo faktinę gyvenamąją vietą, darbo ar studijų vietą.

Paviešinus šių metų šaukimo sąrašus ir į juos nepatekę vaikinai ir merginos nuo 18 iki 38 metų raginami ir toliau registruotis regioniniuose Karo prievolės ir komplektavimo skyriuose ir pareikšti savo norą atlikti privalomąją pradinę karo tarnybą. Savanoriai į šauktinius gali pasirinkti norimą tarnybos vietą ir gaus ketvirtadaliu didesnes finansines išmokas.

Iš viso šiais metais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą skirtinguose kariniuose daliniuose pradės 3 tūkstančiai karo prievolininkų. Pirmiausiai galimybė atlikti tarnybą bus sudaryta savanoriams į šauktinius ir tik nesurinkus reikiamo kiekio bus skiriami asmenys iš atsitiktine elektronine sistema sudarytų sąrašų.

Pirmieji šauktiniai tarnybą pradės rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje.

Išsamesnė informacija apie  šaukimo tvarką ir eigą nuolat atnaujinama interneto svetainėse www.kam.lt  (skyriuje „Aktualu šauktiniams) ir www.karys.lt, teikiama tel. 8 800 12340 ir atvykus arba paskambinus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius.

Siūlo kreiptis į regioninius skyrius

Anot KAM, asmenys, radę save 2015 m. šaukimo sąraše, ir kuriems kyla daugiau klausimų dėl šaukimo eigos, prašomi kreiptis tiesiai į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, kuriems jie yra priskirti.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-oji rinktinė:

Alytaus regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Naujoji g. 2-320, tel. (8-315) 74 139 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Alytaus miesto bei rajono, Varėnos ir Druskininkų rajonų savivaldybėse).

Marijampolės Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Vilkaviškio g. 2/ Kauno g. 3, tel. (8-343) 54 628, 53 581 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Marijampolės, Lazdijų, Vilkaviškio ir Kalvarijos rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-oji rinktinė:

Kauno regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Jonavos g. 64/ P. Kalpoko g. 93, tel. 8 706 74301, 8 706 74303, 8 706 74305, 8 706 74308 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Kauno miesto bei rajono, Prienų, Kaišiadorių, Jonavos, Kėdainių, Kazlų Rūdos ir Birštono rajonų savivaldybėse).

Jurbarko Karo prievolės ir komplektavimo poskyris Vytauto Didžiojo g. 7-1, Jurbarkas, tel. 8 (447) 53471 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą už Jurbarko, Šakių ir Raseinių rajonų savivaldybėse).

 Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė:

Klaipėdos regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Vytauto g. 5, tel. (8-46) 412 611 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Klaipėdos miesto ir rajono, Kretingos, Skuodo, Plungės, Rietavo, Palangos ir Neringos savivaldybėse).

Tauragės Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Vinco Kudirkos g. 9, tel. (8-446) 61 697 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Tauragės, Šilalės, Šilutės ir Pagėgių rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-oji rinktinė:

Panevėžio regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Dembavos g. 30, Dembava Panevėžio r., tel. (8-45) 594 556, 594 532 ( atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Panevėžio miesto bei rajono, Pasvalio, Biržų, Kupiškio rajonų savivaldybėse).

Utenos Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Maironio g. 9, tel. (8-389) 59 475 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Utenos, Rokiškio, Anykščių ir Zarasų rajonų savivaldybėse).

 Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė:

Šiaulių regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Dvaro g. 77, tel. (8-41) 524 682 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Šiaulių miesto bei rajono, Joniškio, Pakruojo, Radviliškio ir Kelmės rajonų savivaldybėse).

Telšių Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Karaliaus Mindaugo g. 1, tel. (8-444) 74 886 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Telšių, Akmenės ir Mažeikių rajonų savivaldybėse).

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktinė:

Vilniaus regioninis Karo prievolės ir komplektavimo skyrius, Mindaugo g. 26, tel. (8-5) 2103 702, 2103 720, 2103 773 (atsakingas už karo prievolės administravimą ir atranką į profesinę karo tarnybą Vilniaus miesto bei rajono, Trakų, Elektrėnų, Šalčininkų ir Širvintų rajonų savivaldybėse).

Molėtų Karo prievolės ir komplektavimo poskyris, Amatų g. 4, Molėtai. Tel.: 8 (383) 52 963; 8 (612) 96 193. (atsakingas už karo prievolės administravimą Ukmergės, Visagino, Ignalinos, Švenčionių ir Molėtų rajonų savivaldybėse).

15min.lt iliustr./Šauktiniai: ką turite žinoti
15min.lt iliustr./Šauktiniai: ką turite žinoti
 
 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min