Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskelbti anglų kalbos egzamino rezultatai: išlaikiusiųjų – daugiau, aukščiausią įvertinimą gavusių – mažiau

Antradienį šalies abiturientai laiko valstybinį istorijos brandos egzaminą
Karolinos Pansevič nuotr. / Egzaminas
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Nacionalinis egzaminų centras (NEC) paskelbė valstybinio anglų kalbos egzamino rezultatus. Palyginus su praėjusiais metais, šiemet anglų kalbos egzaminą išlaikė daugiau – 99,2 procentai – egzaminą laikiusių kandidatų (2013 metais – 98,7 proc.).

Tačiau 100 balų įvertinimą gavo perpus mažiau mokinių – 2,15 procentų (2013 metais – 5,49 proc.). Šiemet egzamine mokinių surinktų užduoties taškų vidurkis siekia 55,6, praėjusiais metais jis buvo 60,89 taško, rašo delfi.lt

2014 metų rezultatų duomenys rodo, kad mokiniai, kurie turėjo aukštesnius įvertinimus ugdymo procese, vidutiniškai rinko daugiau taškų ir atlikdami egzamino užduotį visose trijose egzamino dalyse (klausymo, skaitymo ir rašymo), rašoma NEC pranešime spaudai.

Klausymo dalies klausimų sunkumą lėmė ne įraše skambantis balsas, jo tembras ar tartis, o klausimo formatas ir tai, kurio kalbos lygio mokėjimą tikrino klausimas

Gegužės 24 dieną vykusio užsienio kalbos (anglų) valstybinio brandos egzamino metu . 17 tūkstančių mokinių turėjo atlikti klausymo, skaitymo ir rašymo užduotis. 

Po egzamino ne tik Nacionalinį egzaminų centrą, bet ir interneto portalus užplūdo gausybė laiškų, kuriuos parašė nepatenkinti abiturientai. Kai kurie jų net aiškino, kad šis egzaminas juos sugniuždė.

Anot NEC, po mokinių darbų vertinimo atlikta egzamino užduoties statistinė analizė parodė, kad klausymo dalies klausimų sunkumą lėmė ne įraše skambantis balsas, jo tembras ar tartis, o klausimo formatas ir tai, kurio kalbos lygio mokėjimą tikrino klausimas – mokiniams buvo lengvesni B1 lygio ir tie klausimai, kur reikėjo pasirinkti teisingą atsakymą iš kelių pateiktų. B2 lygio ir tie klausimai, kur reikėjo įrašyti savo atsakymą, mokiniams buvo sudėtingesni.

Skirtingas B1 lygio užduotis klausymo dalyje (jos sudaro 40 procentų klausymo dalies užduočių) sėkmingai atliko nuo 46 iki 93 procentų mokinių, sudėtingesnes, B2 lygio užduotis, (jos sudaro 60 procentų klausymo dalies užduočių) sėkmingai atliko nuo 17 iki 62 procentų mokinių.

Mokiniai turi galimybę internetu pamatyti valstybinių brandos egzaminų darbų įvertinimo rezultatus http://rezultatai.nec.lt.

Esate patenkinti gautu įvertinimu? Manote, kad gautas balas – neteisingas? Savo nuomonę siųskite adresu ikrauk@15min.lt arba įkelkite čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min