Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 17d. 06:32

Paskelbti Geriausių metų kūrinių autoriai

Parodos lankytojus pavergė P.Griušio „Žirgo žvilgsnis“.
Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Parodos lankytojus pavergė P.Griušio „Žirgo žvilgsnis“.

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Kaune tradiciškai paskelbti parodos-konkurso „Geriausias 2008 metų kūrinys“ laureatai.

Šiemet komisijos ir žiūrovų nuomonės išsiskyrė: parodos lankytojai savo simpatijas skyrė tapytojo Prano Griušio darbui, o ekspertų komisija – jo kolegų Audronės Petrašiūnaitės ir Jūračio Zalenso kūriniams.

„Vertindama konkursui pateiktą kūrinį komisija kreipė dėmesį ne tik į jo išvaizdą, bet ir į tai, kuo jis skiriasi nuo ankstesnių autoriaus kūrinių. Todėl pasitaiko, kad nuomonės išsiskiria“, - sakė viena iš kasmetinės parodos-konkurso organizatorių Kristina Civinskienė.

Geriausiu parodos darbu komisija šiemet pripažino A.Petrašiūnaitės darbą „Žvilgsnis į save“, o dailininkui ir skulptoriui J.Zalensui įteiktas prizas už sugrįžimą į tapybą. Tokį įvertinimą jis pelnė parodai pristatęs paveikslą „Nežinomas šventasis“.

Žiūrovams šiemet labiausiai patiko P.Griušio kūrinys „Žirgo žvilgsnis“. Jame autorius nenutolsta nuo savo mėgiamos temos – istorijos ir, kaip paprastai, ją atskleidžia itin originaliai. Įdomus faktas: P.Griušys – daugkartinis parodos-konkurso „Geriausias metų kūrinys“ laureatas, dažniausiai įvertinamas žiūrovų. Jie savo simpatijas tapytojo kūriniams yra skyrę net keturis kartus - 2000-aisiais, 2003-aisiais, 2004-aisiais ir šiemet, 2009-aisiais.

„Lankytojai mėgsta P.Griušio darbus. Šiemet, vos tik išvydę parodai pateiktą jo kūrinį, spėjome, kad žiūrovai jį įvertins“, - prisipažino K.Civinskienė. Už tapytojo kūrinį „Žirgo žvilgsnis“ balsavo 127 parodos žiūrovai. Iš viso savo nuomonę pareiškė 1298 lankytojai. Praėjusiais metais jų buvo tik apie 700.

Gausus būrys žmonių dalyvavo ir vakar vykusioje iškilmingoje parodos-konkurso laureatų pagerbimo ceremonijoje: 600 vietų Kauno paveikslų galerijos rūbinėje vos pakako pakabų visų norinčių viršutiniams rūbams pakabinti.

Paroda Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje, K.Donelaičio g. 16, veiks iki vasario 22 dienos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min