Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 10d. 14:42

Paskelbti Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai

Dainius Gavenonis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainius Gavenonis

Tarp šiųmetinių Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – aktorius Dainius Gavenonis, eseistė Giedra Radvilavičiūtė, skulptorius, „Krantinės arkos“ Vilniuje autorius Vladas Urbanavičius.

42 metų D.Gavenoniui premija skirta už šiuolaikinį teatrą kuriančią aktorinę kalbą.

G.Radvilavičiūtė premiją gavo už skvarbią visuomenės analizę ir eseistinių tekstų kokybę.

Leidyklos „Baltos lankos“ nuotr. /Giedra Radvilavičiūtė
Leidyklos „Baltos lankos“ nuotr. /Giedra Radvilavičiūtė

64 metų V.Urbanavičius premiją komisijos sprendimu gaus už minties ir formos darną skulptūroje.

Stopkadras/Vladas Urbanavičius
Stopkadras/Vladas Urbanavičius

Premija už fundamentalius Lietuvos muzikos tyrimus skirta muzikologui 81 metų Algirdui Jonui Ambrazui.

lks.lt nuotr./Algirdas Jonas Ambrazas
lks.lt nuotr./Algirdas Jonas Ambrazas

Už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą apdovanotas muzikas 81 metų Leopoldas Digrys.

Kristupo vasaros festivalio nuotr./Leopoldas Digrys
Kristupo vasaros festivalio nuotr./Leopoldas Digrys

Grafikė 85 metų Janina Grasilda Žilytė premiją gaus už aukštąją modernią kultūrą puoselėjančią dailę ir kultūrą vaikams.

Laureatus ketvirtadienį Kultūros ministerijoje paskelbė Nacionalinės meno ir kultūros premijos komisijos pirmininkas Leonidas Donskis. Šeši laureatai buvo atrinkti iš galutinio dvylikos kandidatų sąrašo.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Birutė Žilytė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Janina Grasilda Žilytė

Komisiją, be filosofo L.Donskio, sudaro kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, aktorius Juozas Budraitis, literatūrologė Viktorija Daujotytė-Pakerienė, dirigentas Juozapas Domarkas, architektė Jūratė Jurevičienė, režisierius Oskaras Koršunovas, literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, skulptorius ir filmų kūrėjas Deimantas Virgilijus Narkevičius, skulptorius Arūnas Sakalauskas ir fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas.

L.Digriui ir J.G.Žilytei premijos, ant L.Donskio, skirtos už viso gyvenimo nuopelnus.

Komisijos vadovo teigimu, galutinio atsakymo, kokiais kriterijais vadovautis komisijai atrenkant laureatus, nėra, tačiau sprendžiant dėl premijų tenka „didžiulė atsakomybė išlaikyti visą kultūros panoramą“.

Yra be galo sudėtinga, nes mes suprantame, kad nieko aukštesnio už Nacionalinę premiją mūsų valstybėje nėra – aukščiau gali būti tik amžinybė, – L.Donskis.

„Yra be galo sudėtinga, nes mes suprantame, kad nieko aukštesnio už Nacionalinę premiją mūsų valstybėje nėra – aukščiau gali būti tik amžinybė, – skelbdamas laureatus sakė L.Donskis. – Darbas yra atliktas, aš prieš Dievą ir Tėvynę galiu pasakyti, kad mes turime šito aukšto titulo vertų žmonių sąrašą.“

Lietuvoje garbingiausios kultūros ir meno premijos nuo 1989 metų teikiamos kasmet už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų darbus kultūros ir meno srityje arba už ilgametį kūrėjo indėlį į kultūrą ir meną.

Kasmet skiriamos ne daugiau kaip 6 kultūros ir meno premijos, iš jų ne daugiau kaip 2 premijos gali būti skiriamos už kūrinius, kaip ilgametį kūrėjo kūrybinį indėlį į kultūrą ir meną.

Kultūros ir meno premija yra 800 bazinių socialinių išmokų dydžio – 30 tūkst. eurų. Apdovanojimai bus įteikti kitų metų Vasario 16-osios išvakarėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min