Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskirti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos nariai (patikslinta)

Rimantas Bagdzevičius
LNK nuotr. / Rimantas Bagdzevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas, vadovaudamasis Visuomenės informavimo įstatymo 47 straipsniu, nutarė paskirti Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – Komisijos) nariais Rimantą Bagdzevičių, Kęstutį Petrauskį. Balsavo: už – 89, prieš – 7, susilaikė 19.

Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, iš dalies atsižvelgdamas į Seimo nario Valentino Mazuronio siūlymą, balsavo už kiekvieną kandidatą atskirai: pritarta siūlymui vietoj Komisijos nario Algimanto Kaziliūno Komisijos nariu paskirti Rimantą Bagdzevičių (balsavo: už – 111, susilaikė 1); vietoj Komisijos narės Liudvikos Meškauskaitės Komisijos nariu paskirti Kęstutį Petrauskį (balsavo: už –65, prieš – 6, susilaikė 39). Nepritarus siūlymui vietoj Komisijos narės Janės Narvilienės Komisijos nare paskirti Reginą Zasienę (už – 47, prieš – 4, susilaikė 54), Komisijos nare toliau lieka Janė Narvilienė iki bus patvirtintas kitas kandidatas.

Komisija – nepriklausoma Seimui atskaitinga Lietuvos Respublikos jurisdikcijai priklausančių radijo ir televizijos transliuotojų ir retransliuotojų veiklą reguliuojanti ir kontroliuojanti institucija. Komisija dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo ir televizijos transliavimo ir retransliavimo klausimais.

Komisiją sudaro 13 narių: vieną narį skiria Respublikos Prezidentas, tris narius – Seimas Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Informacinės visuomenės plėtros komiteto teikimu, po vieną narį – Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kinematografininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Lietuvos rašytojų sąjunga, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų draugija, Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Lietuvos periodinės spaudos leidėjų asociacija. Komisijos nariu gali būti skiriamas tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis. Asmenys Komisijos nariais gali būti ne ilgiau kaip dvi jį skyrusios valstybės institucijos kadencijas ar ne ilgiau kaip dvigubas nepertraukiamas jį skyrusios organizacijos valdymo organų įgaliojimų terminas. Komisijos pirmininkas už Komisijos veiklą kartą per metus atsiskaito Seimo plenariniame posėdyje ir pateikia Komisijos finansinės veiklos ataskaitą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min