Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutines dienas Kauno mero kėdėje skaičiuojantis Andrius Kupčinskas: mero postas nėra paveldimas ar privatizuotas

Naujoji Kauno koalicija
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Naujoji Kauno koalicija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pastaruosius ketverius metus Kauną valdęs Andrius Kupčinskas kitos savaitės pabaigoje savo kabinetą turės užleisti 48 metų Aušrai Ručienei, kurios vadovaujamiems Kauno tvarkiečiams šis postas buvo pasiūlytas už paramą be valdžios nieku gyvu nenorėjusiems likti konservatoriams.

Vasario pabaigoje vykusių savivaldybių tarybų rinkimų naktį sužinojęs preliminarius rezultatus, A.Kupčinskas juos pavadino pergale. Netrukus po rinkimų spaudos konferenciją surengę pastaruosius ketverius metus Kauną valdę vadinamosios „Sėkmės koalicijos“ partneriai viešai pareiškė ir toliau ketinantys likti valdžioje.

Naujiena apie iki tol opozicijoje veikusių partijų suburtą naująją koaliciją su Visvaldu Matijošaičiu priešakyje pergalingais rinkimais besidžiaugusiam A.Kupčinskui buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus. Apimtas desperatiško įniršio, iki tol taktiškumu pasižymėjęs miesto meras viešai naująjį valdžios darinį pavadino „Krabų koalicija“.

Tiesa, mintimis apie mero pareigas „Vieningo Kauno“ įkūrėjas V.Matijošaitis džiaugėsi neilgai. Jau netrukus po to, kai ant ketinimų protokolo buvo padėti penkių politinių jėgų paršai, pasigirdo valdžią Kaune ketinusio perimti susivienijimo braškesiai. Jie galiausiai baigėsi tuo, jog konservatoriai, jaunalietuviai ir liberalų sąjūdžio atstovai, ant prekystalio padėję mero postą, sugebėjo pas save persivilioti keturis buvusio šalies Prezidento Rolando Pakso įkurtos partijos narius.

Užmiršti savo ambicijas turėjęs A.Kupčinskas po kitos savaitės pabaigoje įvyksiančio pirmojo naujosios sudėties miesto tarybos posėdžio turėtų būti paskelbtas naujuoju vicemeru. Kauno konservatorių lyderis, per pastarąsias 40 dienų politinę pergalę švenčiantis antrąkart, neslėpė, jog iš esmės pasikeitus situacijai, įvairūs pasiūlymai dėl galimų koalicijų jiems „pasipylė kaip iš gausybės rago“.

„Yra daug patarlių, kurios moko vertinti tai, ką turi, o ne išgyventi dėl to, ko neturi. Šioje vietoje aš manau, kad bendras koalicinis darbas miesto taryboje parodys ir įrodys, kaip mes mokame dirbti“, – tvirtino A.Kupčinskas.

– Sakote, kad naujoji koalicija yra tvirta. Iš ko sprendžiate apie jos tvirtumą? - žurnalistai trečiadienį paklausė A.Kupčinsko.
– Į šį klausimą atsakys pirmasis posėdis. Bet mums ir šioje kadencijoje teko dirbti turint tiek 21, tiek ir 22 mandatus. Aš nenoriu sakyti, kad mums tai yra įprasta būsena. Bet svarbiausia yra ne balsų kiekis, o pasitikėjimas. Iš to ir sprendžiu, kad koalicija yra tvirta ir patikima.

– Ar neketinate plėsti koalicijos?
– Tokių minčių yra. Tik mes neketiname plėsti koalicijos rato. Mes preliminariai kalbėjomės tiek su vienais, tiek su kitais partneriais. Būsimos koalicijos rėmėjus įvardinsime kitos savaitės pradžioje.

– Ar mero postą atiduodamas buvusiai opozicinei partijai nesijaučiate išduodantis kauniečių? Jie vis tik balsavo už konservatorius.
– Mero postas tikrai nėra asmeninis ir nėra privatizuotas. Šiuo atveju aš labai gerbiu kauniečių išreikštą politinę valią, bet aplinkybės yra tokios kokios jos yra. Aš tikrai neišduodu nei savo idealų, principų ar vertybių. Mes tiesiog derinamės prie aplinkybių. Tėvynės sąjunga viena negavo mandatų daugumos, ir tokios aplinkybės lėmė, jog suformavome tokią koaliciją.

– Iškart po rinkimų buvote pareiškęs, jog Tėvynės sąjunga Kaune sieks išlaikyti tiek mero, tiek ir savivaldybės administracijos direktoriaus postą. Dabar viskas pasikeitė?
– Visada gyvenime mes kažko siekiame. Politikai siekia realizuoti savo tikslus ir programas. Kalbant sporto terminais, visi siekia tapti Olimpiniais čempionais. Šioje politinėje situacijoje lankstumas yra labai svarbus. Taip pat svarbu yra neišduoti savo politinių vertybių.

– Ar jau turite kandidatą į savivaldybės administracijos direktoriaus postą?
– Taip. Tai yra Edita Gudišauskienė.

– Kai mero kėdę matavosi Visvaldas Matijošaitis, Jūs stebėjotės, kad meru taps narys iš politinės jėgos, rinkimuose gavusios tik 5 mandatus. Šiuo atveju Jūs mero postą atiduodate partijai, surinkusiai tik 4 tarybos vietas. Viskas dabar jau kaip ir gerai?
– Nei Konstitucijoje, nei įstatymuose nėra įrašyta, kad mero pozicija priklauso Tėvynės sąjungai ar konkrečiai Andriui Kupčinskui. Kai antrą dieną po rinkimų susiformavo, kaip aš sakiau, keistoka koalicija, jos užuomazgų tikslas buvo palikti valdančiąją daugumą nuošalyje. Man tai tikrai atrodė keistai. Juo labiau, kad nemačiau nei vertybinių principų, nei idėjų. Aš tada tiesiog išsakiau savo poziciją. Bet dar kartą akcentuoju, kad mero postas nėra paveldimas ar privatizuotas. Dabar yra tokios aplinkybės, kokios yra.

– Jūs kalbate apie bendras vertybes. Ką bendro galima rasti tarp Stanislovo Buškevičiaus ir Rimanto Mikaičio?
– Aš dirbau ketverius metus su abiem ir mačiau, kad daugeliu atveju mūsų požiūriai sutapo. Pasižiūrėkite, kiek per pastaruosius ketverius metus buvo priimta tarybos sprendimų.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min