Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutinės minutės sindromas

Per paskutinį savo posėdį kadenciją baigiantys politikai pasišovė pasiekti rekordą – per dieną apsvarstyti daugiau nei 110 klausimų.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vilniaus valdančioji koalicija kol kas nepatvirtinta parašais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus socialdemokratai pagaliau atskleidė kortas, su kuo jie pasiryžę sudaryti valdančiąją koaliciją būsimojoje sostinės taryboje. Partijos Vilniaus skyriaus taryba pritarė galimai koalicijai su Artūro Zuoko šalininkais, Darbo partija ir Rusų aljanso atstovais. Sostinei vadovauti imtųsi A.Zuokas, o jo pavaduotojais taptų Seimo nario mandato jau atsisakęs „darbietis“ Jonas Pinskus ir socialdemokratas Romas Adomavičius.

Tačiau kada tokia koalicija bus ir ar iš viso bus sutvirtinta parašais, lieka neaišku. Tai, kad jau turi suformavęs valdančiąją daugumą skelbiasi ir kitas realus kandidatas į merus – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Raimundas Alekna. Tačiau ir jo kalbos parašais nepatvirtintos.

Šis šeštadienis yra paskutinė diena, kada dėl savo pasirinkimo privalo apsispręsti į tarybas patekę Seimo nariai, europarlamentarai, kiti nesuderinamas pareigas einantys politikai. Tačiau koalicija Vilniuje gali nepaaiškėti ir tądien.

Derybos tebevyksta

„Tvarkos ir teisingumo“ bei Valdemaro Tomaševskio koalicijos keltas kandidatas į merus Almantas Petkus tvirtino dar nesąs galutinai apsisprendęs – rinktis darbą taryboje ar likti Seimo nariu. „Dėl to ir neturiu apsisprendimo, kad nėra pasirašytos sutarties (koalicijos sutarties – red. past.). Todėl ir laukiu paskutinės minutės. Jeigu sutartis bus pasirašyta šiandien ar rytoj ryte, tai sprendimas bus vienoks, jeigu nebus – kitoks“, – „15min“ ketvirtadienio pavakarę sakė A.Petkus.

Jo partijos lyderis, europarlamentaras Rolandas Paksas, teigė, kad galutinis sprendimas dėl koalicijos vis dar nėra priimtas – derybos esą tebevyksta. „Galutinis terminas yra naujosios tarybos sušaukimo data, gali būti, kad viskas tęsis net iki to. Bet kokiu atveju linktume prie to, kad darbuotumėmės pozicijoje. Manau, kad pasieksime savo siekį“, – kuriai politinei jėgai – TS-LKD ar A.Zuoko šalininkams – teikia pirmenybę, nenorėjo atskleisti R.Paksas.

Kartu su A.Zuoko ir Vilniaus koalicija į tarybą patekęs dar vienas Seimo narys Žilvinas Šilgalis taip pat teigė dar negirdėjęs, kad koalicijos formavime būtų sudėti taškai. „Kiek girdėjau, tas pats Status Quo (padėtis, kurią norima išsaugoti arba atkurti – red. past.) – abi pusės mano, kad turi daugumą. Negirdėjau jokių naujienų. Aš artimiausiu metu apsispręsiu, bet greičiausia liksiu Seime, nes yra daug nebaigtų darbų. O Vilnius apsieis be manęs – kolektyvas jaunas, neblogas, susitvarkys“, – dėstė Ž.Šilgalis.

Lėmė būsimas postas?

Kitas Seimo narys – „darbietis“ Jonas Pinskus – jau atsisakė parlamentaro mandato, nors ir neatskleidė, į kokį postą Vilniaus savivaldybėje pretenduoja. Kalbama, kad jis taps sostinės vicemeru. „Nežinau dar, ar būsiu vicemeras. Nežinau ir kokioje koalicijoje dirbsime. Pagrindinis partijos derybininkas yra Viktoras Uspaskichas“, – išsisukinėjo J.Pinskus.

TS-LKD atstovas Algis Strelčiūnas sako greičiausia atsisakysiąs Lazdynų seniūno pareigų ir pasirinksiąs tarybos nario kėdę. Tačiau paklaustas, ar tai reiškia, kad ši partija tikrai bus valdančioji, teigiamai atsakyti neskubėjo. Esą artimiausiu metu viskas turi paaiškėti. Anksčiau A.Strelčiūnas teigė, kad seniūnu nedirbsiąs tik tuo atveju, jeigu TS-LKD taps viena valdančiųjų partijų.

Vyriausioji rinkimų komisija jau yra panaikinusi Vilniaus tarybos nario mandatus trims europarlamentarams – Juozui Imbrasui, V.Uspaskichui ir V.Tomaševskiui. Pirmasis Vilniaus tarybos posėdis įvyks balandžio 19 dieną.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min