Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 31d. 15:02

Paskutinės „Tūkstantmečio žvaigždės“ – pirmiesiems nepriklausomos Lietuvos vadovams

Vytautas Landsbergis ir Algirdas Mykolas Brazauskas pasvekino vienas kitą
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis ir Algirdas Mykolas Brazauskas pasvekino vienas kitą.

Dviem paskutiniais „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždės“ garbės ženklais ketvirtadienį apdovanoti Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis ir pirmasis nepriklausomos Lietuvos prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas.

Užsienio reikalų ministerijos (URM) įsteigtais ženklais nuo 2007-ųjų iš viso apdovanoti 134 asmenys.

A.Brazauskas ir V.Landsbergis buvo apdovanoti už ypatingą asmeninį indėlį atkuriant nepriklausomos Lietuvos diplomatinę tarnybą, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą ir garsinant jos vardą.

Atsiimdami apdovanojimą V.Landsbergis ir A.M.Brazauskas prisiminė pirmuosius nepriklausomos Lietuvos gyvavimo metus ir dėkojo diplomatinę tarnybą padėjusiems kurti kolegoms. „Man tikrai pasilieka ženklas ir geri prisiminimai per visą tą laikotarpį, kiek man teko užsiimti Lietuvos diplomatine tarnyba“, – žurnalistams sakė A.M.Brazauskas.

Tiesa, V.Landsbergis atsiimdamas „Tūkstantmečio žvaigždę“ pastebėjo, kad šis apdovanojimas anksčiau buvo įteiktas ir „vienam blogos organizacijos karininkui“. Tačiau vėliau kalbėdamas su žurnalistais to nesureikšmino. „Aš nenoriu į tai gilintis. Jei man pasakė, kad čia kažkas tokio buvo, tai jau nieko nepakeisi. Būna klaidų“, – sakė V.Landsbergis.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./ „Tūkstantmečio žvaigždžių“ apdovanojimų akimirka
„Tūkstantmečio žvaigždės“.

Šįmet liepą „Tūkstantmečio žvaigždė“ buvo įteikta buvusiam Rusijos ambasados ministrui patarėjui Dmitrijui Cvetkovui. Žiniasklaidos teigimu, jis laikytas Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos atstovu, koordinavusiu šios tarnybos agentų veiklą Lietuvoje.

Tačiau užsienio reikalų ministras Vygaudas Ušackas mano, kad „visi apdovanojimai buvo įteikti to vertiems žmonėms“.

„Aš labai džiaugiuosi tuo, kad paskutinės dvi „Tūkstantmečio žvaigždės“ buvo įteiktos mūsų buvusiems valstybės vadovams“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė V.Ušackas.

Įteikus apdovanojimus A.M.Brazauskas ir V.Landsbergis sveikino vienas kitą su šventėmis ir sustojo nusifotografuoti dviese. Paklaustas, ar tai reiškia, kad jie nebėra politiniai oponentai, V.Landsbergis nuo tiesaus atsakymo išsisuko. „Aš apskritai jau beveik ne politikoje, ne Lietuvos politikoje. Aš komentatorius“, – šyptelėjo jis.

„Lietuvos tūkstantmečio žvaigžde“ apdovanojami mūsų šalies ir užsienio valstybių piliečiai už ypatingus nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, puoselėjant ir plėtojant tarpvalstybinius santykius, taip pat už ypatingus nuopelnus valstybės tarnyboje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min