Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 31d. 16:12

Paskutiniai žodžiai: mirties patale S.Jobsas išsižadėjo turto?

Prieš 59-erius metus gimė Steve'as Jobsas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Steve'as Jobsas

Salsvi pasakojimai apie tikrąjį turtą, artimuosius atradusius milijardierius kausto žmonių dėmesį. Vis dėlto istorijos grožis ne toks vaiskus žinant, kad ji – melas.

Pastarosiomis dienomis feisbuke dalijamasi „Apple“ įkūrėjo Steve'o Jobso nuotrauka su prierašu, kuriame esą išrašyti paskutiniai verslininko žodžiai. Įrašu pasidalinta daugiau nei 2 tūkst. kartų, o bendra su juo atliktų veiksmų suma perkopė 5 tūkst.

15min nuotr./Įrašas socialiame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiame tinkle

„Tikiuosi, Jūs supratote, kad tada, kai šalia turite artimą žmogų, tai ir yra tikroji laimė“, – žodžiais pasakojimą apie materialinės gerovės beprasmybę esą baigė S.Jobsas.

Tai nėra tiesa.

Nors S.Jobsas mirė 2011 m., tariami paskutiniai verslininko žodžiai viešojoje erdvėje pasirodė 2015 m. lapkritį. Faktų tikrinimo tinklalapių snopes.com ir truthorfiction.com duomenimis, informacija apie paskutinius „Apple“ įkūrėjo žodžius pasirodė neoficialiuose internetiniuose forumuose, o pati istorija S.Jobso artimųjų patvirtinta nebuvo.

Tiesa ta, kad paskutiniai kovoje su vėžiu kritusio vyro žodžiai nieko bendro su verslu bei materialinės gerovės apmąstymais neturėjo.

Paskutiniai Steve'o žodžiai buvo: o vau, o vau, o vau.

Praėjus trims savaitėms po S.Jobso mirties, verslininko sesuo Mona Simpson aprašė paskutines „Apple“ įkūrėjo akimirkas.

„Prieš pasitraukdamas jis žiūrėjo į seserį Patty, po to ilgai į savo vaikus ir į gyvenimo draugę Laurene, kol jo žvilgsnis pakilo virš jų pečių. Paskutiniai Steve'o žodžiai buvo: o vau, o vau, o vau“, – rašė M.Simpson.

S.Jobsas kartu su Steve'u Wozniaku 1976 m. įkūrė įmonę „Apple Computer Co“. 2007 m. rinkai pateiktas įmonės gaminys „iPhone“ pakeitė mobiliųjų telefonų rinką, pradėdamas išmaniųjų telefonų amžių.

S.Jobsas mirė 2011 m. spalio 5 dieną.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min