TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Paskutiniame kino seanse kvies pasklaidyti dienoraštį

Koliziejus
A. Auglytės BFL nuotr. / N.Moretti filmas vystosi amžinajame mieste, Romoje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Paskutinę projekto „Kinas mieste, miestas kine“ savaitę Kaune tęsiamas itališkų filmų ciklas. Žiūrovų dėmesiui – subjektyvus Nanni Moretti gidas Amžinajame mieste – filmas „Brangus dienorašti“.

Juostos „Brangus dienorašti“ režisierius yra ir pagrindinis kino juostos herojus, tad kalba pirmuoju asmeniu. Filmą sudaro trys dalys, kuriose autorius dalijasi asmeninėmis įžvalgomis ir pastebėjimais. Pasivažinėjimai „Vespa“ miesto ir priemiesčių erdvėmis, praeivių kalbinimas, to meto aktualijos – tai pirmoji dalis. Antrajame skyriuje autorius-herojus vyksta į salą aplankyti seno bičiulio. Autobiografinė ligos gydymo istorija perteikiama trečiojoje dalyje. Sėdinčiajam žiūrovo kėdėje belieka tik mėgautis nepretenzingu ir nenuobodžiu pasaulio, kuriame gyvena autorius, koliažu. Šis lipdomas tarytum iš nuotrupų, paskirų vaizdinių, pamąstymų paraštėse.

Keli įdomūs faktai apie N.Moretti: jis niekuomet nestudijavo kino, nedirbo režisieriaus asistentu, į kiną atėjo kaip mėgėjas. Romoje šis nediplomuotas režisierius ir kino mėgėjas turi nuosavą kino teatrą, mėgstamo pyrago (sacher torte) garbei pavadintą „Cinema Nuovo Sacher“.

Romos ir jos apylinkių vaizdai bus rodomi lauko ekrane, stereotipais suaugusiame su laikinosios sostinės įvaizdžiu Žaliakalnyje. Čia, vaizdingoje vietoje, dar žinomoje Pelėdų kalno pavadinimu, yra įsikūręs Dabartinis Kauno kolegijos, Justino Vienožinskio menų fakultetas.

Vieta: J.Vienožinskio menų fakulteto kiemas (A.Mackevičiaus g. 27)

Laikas: antradienis, rugsėjo 1 d., 21.30 val.

Filmas: „Brangus dienorašti“ („Caro Diario“, rež. Nanni Moretti, 1993)

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min