Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 14d. 14:02

Pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojus rinksis patys namo gyventojai arba administratorius

Nuo šiandien mieste 53 proc. brangsta šildymas ir karštas vanduo.
Mykolo Vadišio/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Nuo šiandien mieste 53 proc. brangsta šildymas ir karštas vanduo.

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad įsigaliojus naujoms Šilumos ūkio pataisoms, pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtoju negalės būti šilumos tiekėjai ir asmenys, susiję su šilumos tiekėju darbo santykiais ar teikiantys prekes ar paslaugas šilumos tiekėjams.

Todėl iki 2012 metų liepos 1 d. namo bendrija, paskirtas įgaliotinis ar namo administratorius turi pasirašyti naują sutartį su pasirinktu šilumos punkto prižiūrėtoju. 

Daugiabučio namo gyventojai privalo pasirinkti naują prižiūrėtoją balsų dauguma visuotiniame gyventojų ir patalpų savininkų susirinkime. Jeigu gyventojai iki 2012 metų gegužės-birželio mėnesio neišsirinks naujo prižiūrėtojo, prižiūrėtoją pasirinkti ir sudaryti su juo sutartį privalės pastato administratorius ar bendrijos pirmininkas.

Daugiabučio šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų priežiūras paslaugas gali teikti fizinis, juridinis asmuo ar namo bendrija, gavusi Valstybinės energetikos inspekcijos patvirtintą atestatą.
Vilniaus miesto savivaldybė atkreipia dėmesį, kad prižiūrėtojo veikla susijusi ne tik su šilumos punkto reguliavimu. Šilumos punkto prižiūrėtojas privalo išsiaiškinti ir kitas priežastis, kodėl blogai šyla vienas ar kitas radiatorius, kodėl nepakankamas karšto vandens slėgis ar temperatūra, analizuoti šilumos suvartojimą, siūlyti gyventojams nustatyti vienokį ar kitokį šilumos režimą, teikti siūlymus, kaip taupyti šilumą, vykdyti teisės aktuose nustatytus pastato šildymo ir karšto vandens sistemoms privalomus darbus, taip pat turėti įrenginių detalių ar sudaryti sutartis su gamintojais, tiekėjais, kad įvykus gedimui galėtų operatyviai pašalinti gedimus.

Maksimalius šilumos punktų priežiūros tarifus nustatys Vilniaus miesto savivaldybė, kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija patvirtins šilumos ir karšto vandens tiekimo sistemų priežiūros kainų nustatymo metodiką. Tuomet namo gyventojai, bendrija ar pastato administratorius šilumos punkto prižiūrėtoją turėtų pasirinkti atsižvelgiant į jo nustatytas priežiūros kainas, ieškant rinkoje patikimų įmonių ar fizinių asmenų, teikiančių šias paslaugas.

Temos: 2 Vanduo Šildymas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min