Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pastatų savininkams už nepašalintus nuo stogų varveklius gresia baudos nuo 1 000 iki 5 000 litų

Sostinėje susirūpinta ant stogų atbrailų kabančiais lediniais varvekliais.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Varvekliai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė primena, kad pastatų prižiūrėtojai privalo stebėti, kad nesikauptų sniegas ir ledas ant pastatų stogų ar išorinių durų stogelių, prie švieslangių, sienų, langų.

Jeigu susiformuoja varvekliai ir susikaupia per daug sniego, pastatų naudotojai privalo kuo skubiau pašalinti nuo pastatų susikaupusį sniegą ir nuo stogų nudaužyti varveklius. Atliekant šiuos darbus, pastatas turi būti aptvertas, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Žiemos sezono metu dėl ant statinių stogų susikaupusio sniego, o atšilus orams dėl susidariusio ledo padidėja ir laikančiųjų konstrukcijų apkrovos. Dėl šios priežasties padidėja pastatų griūčių rizika, o krentantys varvekliai gali sužaloti pro pastatą einančius žmones. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas senos statybos ir lengvų metalo konstrukcijų pastatams.

Pagal administracinių teisės pažeidimų kodeksą, už taisyklių nesilaikymą gali būti skirtas įspėjimas arba bauda iki 1 000 litų. Jeigu pastato naudotojas nesiima veiksmų, nors kyla pastato griūties grėsmė, gali būti baudžiamas nuo 1 000 iki 5 000 litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min