Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašto dėžučių tuštėjimo metas

Bendrovės „Lietuvos paštas“ atstovai patikino, kad dabartinė ekonominė situacija smarkiai atsispindi periodinių leidinių prenumeratos kataloge – spaudinių, kuriuos siūloma užsiprenumeruoti, gerokai sumažėjo.
Bendrovės „Lietuvos paštas“ atstovai patikino, kad dabartinė ekonominė situacija smarkiai atsispindi periodinių leidinių prenumeratos kataloge – spaudinių, kuriuos siūloma užsiprenumeruoti, gerokai sumažėjo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Paštininkų krepšiai šiais metais gerokai palengvėjo. Dalis lietuvių savo pamėgtų leidinių prenumeratos atsisakė taupumo sumetimais, o kai kurie sulaukė ir netikėtos staigmenos – buvo sustabdyta jų jau užsiprenumeruotų spaudinių leidyba.

Skaičiuojama, kad vien per kelis pastaruosius mėnesius nebeliko beveik dešimties pavadinimų žurnalų. Apie likusiųjų ateitį taip pat kalbama atsargiai.

Bendrovės „Lietuvos paštas“ Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotoja Alina Semionovaitė tvirtino puikiai matanti, kaip dabartinė ekonominė situacija atsiliepė periodiniams leidiniams: „Tai jau atsispindi šių metų periodinių leidinių prenumeratos kataloge – spaudinių, kuriuos galima užsiprenumeruoti, liko mažiau“, – aiškino specialistė.

Dar gruodį pratęsiau mėgstamo žurnalo prenumeratą kitiems metams. Tą mėnesį gautas numeris atrodė toks optimistiškas, prenumeratoriams net dovanos žadėtos. Tačiau pirmosiomis šių metų dienomis pasiekė žinia, kad žurnalo leidyba stabdoma, – pasakojo „15min“ skaitytoja Vita.

Uostamiesčio bibliotekos šiais metais savo skaitytojams dar pateikia tiek pat spaudos leidinių, kaip ir pernai, tačiau kaip bus kitąmet – spėlioti nesiryžtama. Dalis valstybinių įstaigų jau pradėjo taupyti mažindamos prenumeruojamų spaudinių kiekius.

Žurnalų bei laikraščių skaitytojai, įpratę, kad jų mėgstama spauda atkeliautų tiesiai į namus, taip pat jaučiasi neužtikrintai. „Dar gruodį pratęsiau mėgstamo žurnalo prenumeratą kitiems metams. Tą mėnesį gautas numeris atrodė toks optimistiškas, prenumeratoriams net dovanos žadėtos. Tačiau pirmosiomis šių metų dienomis pasiekė žinia, kad žurnalo leidyba stabdoma“, – nusivylusi pasakojo „15min“ skaitytoja Vita.

„Keista – išvakarėse pasiėmiau prenumeratoriams skirtą prizą, o kitą dieną – tokia netikėta žinia. Man patiko turėti mėgstamą žurnalą, kuris atkeliaudavo tiesiai į pašto dėžutę“, – guodėsi mergina.

Praėjus kelioms dienoms po informacijos apie žurnalo leidybos sustabdymą išplatinimo, visi prenumeratoriai gavo asmeninius apie tai informuojančius laiškus, juose žadėta, kad už prenumeratą sumokėti pinigai bus sugrąžinti.

„Atsiskaitysime su skaitytojais iki mėnesio pabaigos, jei pinigų reikia staiga – galime padaryti tai išsyk“, – pirmadienį „15min“ sakė sustabdyto žurnalo leidėjai.

Kai spaudinio leidyba nutraukiama paprastai skaitytojai kreipiasi tiesiai į leidėjus. Tačiau galimas ir kitoks scenarijus – kai apie nutrauktą leidybą informuojamas paštas ir jam grąžinami pervesti pinigai, tada jis atsiskaito su prenumeratoriais. „Bet pagal sutartį už leidybą, jos nutraukimą ir pinigų grąžinimą prenumeratoriams yra atsakingas leidėjas“, – aiškino bendrovės „Lietuvos paštas“ Komunikacijos skyriaus viršininko pavaduotoja A.Semionovaitė.

Bibliotekininkai – nežinioje

Uostamiesčio bibliotekininkai džiaugiasi, kad šiems metams jie dar galėjo užsakyti panašų skaičių leidinių, kiek ir ankstesniais metais. „Užsakinėjome gerokai mažesnėmis kainomis, nes darėme tą dar metų viduryje, todėl leidinių skaičių pavyko išlaikyti“, – aiškino I.Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis.

Tačiau ar bibliotekos fondus pavyks praturtinti tokiu pat leidinių kiekiu ir kitąmet – abejojama.
„Kitąmet bus blogiau, nei šįmet, tas jau aišku. Tačiau kiek blogai – neaišku“, – kalbėjo bibliotekos vadovas.

Tiek pat leidinių, kaip ir anksčiau pavyko užsakyti ir Savivaldybės viešajai bibliotekai. Šios bibliotekos direktorės pavaduotojos Eugenijos Koveckienės skaičiavimu, užsakyta 189 pavadinimų leidinių už maždaug 67 tūkst. Lt. „Atsisakyta kelių nepopuliarių leidinių. Taip pat atsižvelgėme į tai, kad kai kurie spaudiniai turi išsamias internetines versijas“, – aiškino bibliotekininkė. Anot E.Koveckienės, jei kurio nors spaudinio leidyba stabdoma, paprastai su biblioteka visada sąžiningai atsiskaitoma.

Prenumeruoja mažiau leidinių

Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Bendrųjų reikalų ir ūkio skyrius periodiką paprastai rūpinasi dar vasarą, įvairių akcijų metu. „Tačiau ir mes užsakėme mažiau spaudos, teko atsisakyti kai kurių specializuotų leidinių“, – aiškino skyriaus vedėja Kristina Putriutė.

Klaipėdos savivaldybė taip pat ėmė trumpinti prenumeruojamų leidinių sąrašus. „Kiekvieno skyriaus darbuotojai turėjo informuoti, be kurių leidinių jie gali apsieiti. Kai kurių leidinių visai atsisakėme“, – aiškino uostamiesčio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Daivos Paulauskienės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min