TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pašto tarnybose – lyg Kalėdų senelio dirbtuvėse

Autobusų stoties siuntų skyriaus darbuotojos prieš didžiąsias žiemos šventes vos spėjo suktis priimdamos ir išduodamos siuntas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Autobusų stoties siuntų skyriaus darbuotojos prieš didžiąsias žiemos šventes vos spėjo suktis priimdamos ir išduodamos siuntas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pastarąją savaitę įvairiose paštą ir siuntas išvežiojančiose tarnybose darbas virte virė: klaipėdiečiai ne tik skubėjo atvirukais pasveikinti sau brangius žmones, bet ir nusiųsti dovanėlių. Jų kiekis, pasak darbuotojų, vertė pasiraitoti rankoves ir į darbus įsitraukti patiems įmonių vadovams.

Artėjant šventėms, jau nuo gruodžio pradžios plušėdami pašto skyrių bei privačių bendrovių darbuotojai lyg Kalėdų senelio pagalbininkai stengėsi, jog siuntos gavėjus pasiektų laiku. Kaip teigė „Lietuvos pašto“ Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė, kasmet šventiniu laikotarpiu Lietuvos pašto krūvis išauga 3–4 kartus, esą pernai per kalėdinį ir naujametinį laikotarpį Lietuvos paštas apdorojo 120 tonų pašto korespondencijos.

 „Kiekvienais metais visus raginame sveikinimus ir dovanėles išsiųsti anksčiau, tačiau dauguma gyventojų, verslo įmonių  paštu pasveikinti draugus, kolegas ar artimuosius linkę paskutinėmis dienomis prieš šventes“, – teigė V.Pikčiūnienė.

Darbo gausa prislėgė ir Klaipėdos autobusų stoties siuntų skyriaus darbuotojų pečius. „Ir ši savaitė itin sunki, ir kita, prieš Naujuosius metus bus lygiai tokia pati. Be nuolatinių klientų prieššventiniu laikotarpiu akivaizdžiai padaugėjo ir naujų – šiuo metu ypač daug siunčiama dovanų“, – teigė siuntas išduodanti ir priimanti Onutė Zaukienė. Pasak moters, sudėtingos eismo sąlygos apsunkino ir siuntų pristatymą. Pasitaiko, jog autobusų reisai vėluoja apie pusvalandį.

Siuntos pasiekia ir egzotiškas šalis

„Lietuvos pašto“ duomenimis, pastaraisiais metais daugiausiai siuntų iš Klaipėdos buvo gabenama į ir iš Airijos, Anglijos, Ispanijos, Norvegijos, Švedijos, JAV, Kanados. Tačiau būna ir siuntinių į tokias egzotiškas šalis kaip Brazilija ar Kolumbija.

Skubių siuntų tarnybos „UPS“ duomenimis, daugiausia pašto siunčiama į Skandinavijos šalis, Vokietiją, Didžiąją Britaniją ir JAV. „Klaipėdoje siuntų pobūdį lemia uostas. Daugiausia siunčiami dokumentai, gamybinių prekių pavyzdžiai, o šiuo laikotarpiu itin populiarios verslo dovanos. Turime daug užsakymų įteikti prekes, kurias žmonės užsisakė iš internetinių parduotuvių“, – kalbėjo įmonės direktoriaus pavaduotoja Jūratė Stanišauskienė, pati ėmusi išvežioti siuntas.

JAV – ypatinga patikra

Pašto tarnybos perspėja gyventojus, jog iki 2011–ųjų vasario 7 dienos į Jungtines Amerikos Valstijas siunčiamoms tarptautinėms pašto siuntoms, sveriančioms 500 gramų ir daugiau, taikomos sugriežtintos saugumo priemonės. Tokios papildomos saugumo priemonės taikomos tarptautiniam paštui, gabenamam į JAV.

Dėl JAV sugriežtintų saugumo reikalavimų ir patikrinimų sunkesnių siuntų pristatymas smarkiai vėluoja. „Lietuvos pašto“ Klaipėdos skyriaus vadovė V.Pikčiuonienė rekomenduoja į JAV siųsti siuntas, sveriančias iki 500 gramų, o didesnes skaidyti į atskirus paketus. JAV administracijos nuomone, sugriežtinti saugumo reikalavimai vis dar yra būtini, siekiant sustiprinti tarptautinio pašto pervežimo sistemą nuo gresiančių pavojų.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min