Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2015 sausio 30d. 12:32

Pasvalio teisėjų – Dalios Stankevičiūtės ir Vitalijaus Šidagio – atleidimo klausimas atidėtas

Teisėjo ženklas
Trakų rajono apylinkės teismas / Teisėjo ženklas

Teisėjų taryba penktadienį atidėjo klausimą dėl Pasvalio teisėjų Dalios Stankevičiūtės ir Vitalijaus Šidagio, kuriuos prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo atleisti pažeminus teisėjo vardą dėl aplaidžiai atliktų pareigų ir dokumentų klastojimo.

Teisėjų tarybos pirmininkas Egidijus Laužikas prieš posėdį žurnalistams sakė, kad taryba gavo teisėjų prašymus atidėti klausimo svarstymą, nes nespėjo tinkamai susipažinti su medžiaga, be to, teisėjas V.Šidagis pateikė nedarbingumo lapelį.

„Gavome abiejų teisėjų prašymus atidėti nagrinėjimą, kadangi jie tik 29 dieną susipažino su dekretu ir visa medžiaga, be to, teisėjas V.Šidagis dar pateikė nedarbingumo pažymėjimą. Todėl mes būsime priversti atidėti posėdį, kadangi pagal tarybos darbo reglamentą teisėjas turit eisę asmeniškai dalyvauti svarstant jo klausimą“, – sakė E.Laužikas.

Pasak Teisėjų tarybos pirmininko, klausimas tikriausiai bus svarstomas per kitą Teisėjų tarybos posėdį vasario pabaigoje.

Klausiamas, ar bylas vilkinusių ir tą slapsčiusių teisėjų veiksmuose nėra korupcijos požymių, E.Laužikas sakė, jog iš patikrinimo medžiagos matyti aplaidus darbas.

„Dėl korupcijos nieko negaliu pasakyti, bet kiek teko susipažinti su patikrinimo medžiaga, tai yra aplaidus darbas, nevykdymas pareigų, tam tikrais atvejais ir tam tikrų procesinių dokumentų suklastojimas, pažymint mūsų „Liteko“ sistemoje, kad byla išnagrinėta, kai iš tikrųjų ta byla nebuvo išnagrinėta. Pažeidėjams turbūt tai buvo naudinga, nes  septyniasdešimt keliose bylose yra pasibaigęs terminas patraukimo administracinėn atsakomybėn, tos bylos turės būti nutrauktos“, – kalbėjo E.Laužikas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie 15min