Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pasvarstymai apie meną – iš žinomo kūrėjo lūpų

Grupės „Post Ars“, kurios vienas įkūrėjų yra Č.Lukenskas, performansas.
Kamanė.lt nuotr. / Grupės „Post Ars“, kurios vienas įkūrėjų yra Č.Lukenskas, performansas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno fotografijos galerijoje tęsiasi projektas „Meistriškumo pamokos“. Šiandien galerijoje lankysis ir savo profesinėmis paslaptimis dalinsis vienas iš postmodernaus meno grupės „Post Ars“ Lietuvoje įkūrėjų – Česlovas Lukenskas.

Ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje žinomas kūrėjas sako, kad netradicines, provokuojančias meno formas atrado iš socialinio protesto. Popietėje Kauno fotografijos galerijoje, ant kurios sienų dar kabo garsaus amerikiečių menininko Andy Warholo, poparto legendos, šilkografijos spaudinių paroda, Č.Lukenskas ketina pasidalinti mintimis apie poparto raiškos priemones šiuolaikinio meno kontekste: asambliažą, koliažą, enviromentą, multiplikaciją.

Menininkas ragins kauniečius pasvarstyti, kiek ši XX a. 6 dešimtmetyje Anglijoje susiformavusi modernistinė meno kryptis, kaip filosofija, suvokiama lietuvių sąmonėje. Panevėžyje gimęs Č.Lukenskas per savo, kaip menininko, karjerą yra surengęs ne vieną dešimtį personalinių, grupinių parodų, projektų, akcijų.

Performansais (nuotr.) kartu su meno grupe „Post Ars“ pagarsėjęs Č.Lukenskas puikiai išmano ir muziką: 1978–1984 metais jis studijavo Lietuvos muzikos akademijoje, įgijo saksofonininko specialybę. Vėliau dėstė muziką Karmėlavos vidurinėje mokykloje, saksofono discipliną Kauno J.Gruodžio konservatorijoje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min