Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2008 spalio 25d. 14:18

Pasyviausi Konstitucijos egzamine – politikai

Konstitucijos egzaminas
„15 minučių“/Eriko Ovčarenko nuotr. / Konstitucijos egzaminas

Šeštadienį, minint Konstitucijos dieną, įvyko Lietuvos Konstitucijos egzamino finalas. Į Teisingumo ministerija (TM) dalyvauti finale atvyko I etapo egzamino laimėtojai – 65 gyventojai ir 31 vietos savivaldos politikas. Kitaip tariant, Vilniuje vykusiame Konstitucijos egzamino finale nedalyvavo daugiau kaip trečdalis pirmą turą praėjusių politikų.

Esė pasirinkta tema taip pat rašė 17 geriausiai testą sprendusių nuteistųjų keturiolikoje kalinimo įstaigų.

Finalinio Konstitucijos egzamino dalyvius sveikino teisingumo ministras Petras Baguška, Konstitucijos egzamino globėjo Prezidento Valdo Adamkaus linkėjimus laureatams perdavė Prezidento patarėja Aušra Rauličkytė. Dalyvius taip pat sveikino Seimo teisės ir teisėtvarkos pirmininkas Julius Sabatauskas, teigiama TM pranešime spaudai.

2008 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino temas paskelbė teisingumo ministro patarėjas Mantas Varaška, finalo dalyviai galėjo rinktis rašyti esė iš šių temų: „Rinkimai – mano teisė dalyvauti valstybės valdyme“, „Ką ir kodėl pakeisčiau dabartinėje Lietuvos Respublikos Konstitucijoje?“, „Žmogaus teisių konstitucinė apsauga: teisiniai svertai ir realybė“.

Sveikindamas ministerijoje susirinkusius Konstitucijos egzamino dalyvius ministras Petras Baguška pastebėjo, kad „nieko nėra prasmingiau, kaip Konstitucijos dieną minėti kartu su Jumis – žmonėmis, kurie pademonstravo puikų Pagrindinio mūsų šalies įstatymo išmanymą“. Ministras taip taip išreiškė viltį, kad jau antrus metus laikomas Konstitucijos egzaminas tampa ne tik gražia tradicija, bet ir užkrečia noru vis daugiau žmonių susipažinti su Pagrindiniu mūsų šalies įstatymu.

Visiems į finalinį egzamino etapą patekusiems dalyviams ministras P. Baguška įteikė padėkos raštus ir Konstitucijos egzamino laureato medalius.

Komisija, perskaičiusi darbus, planuoja paskelbti trečiadienį, spalio 29d., tris 2008 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino nugalėtojus: gyventoją, politiką ir nuteistąjį.

Konstitucijos egzamino projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, jo iniciatorius ir koordinatorius yra Teisingumo ministerija, vykdo Lietuvos Žurnalistų sąjunga kartu su partneriais. Pirmą kartą Konstitucijos egzaminas buvo surengtas pernai – minint Pagrindinio šalies įstatymo 15 metų sukaktį.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min