Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 30d. 15:53

Pataisa, kuri atvertų kelią A.Paulauskui į advokatūrą be egzamino, stringa Seime

Paulauskas nervinasi
Š. Mažeika BFL / Artūras Paulauskas

Pataisos, kuria numatoma, kad advokatas, iki 2004-ųjų išsibraukęs iš advokatų sąrašo, jeigu dirbo teisinį darbą, į advokatūrą gali grįžti be egzamino, priėmimas stringa Seime.

Ketvirtadienį Seimas balsavo dėl Advokatūros įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo pataisos priėmimo, tačiau nebuvo kvorumo – iš viso balsavo 66 parlamentarai, kai tuo tarpu įstatymo priėmimui reikia, kad balsavime dalyvautų ne mažiau kaip pusė – 71 iš 141 – Seimo narių.

Tuo tarpu keliomis minutėmis anksčiau balsuojant dėl nutarimo, kuriuo siūloma Vyriausybei parengti Studijų finansavimo įstatymą, balsavo 79 parlamentarai.

Ženkliausiai antrajame balsavime praretėjo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos gretos. Jei dėl siūlymo rengti Studijų finansavimo įstatymą balsavo 34 konservatoriai, advokatūros klausimu balsuojančių skaičius sumažėjo iki 22.

Tačiau Advokatūros įstatymo įsigaliojimo ir įgyvendinimo pataisos konservatorių gretose sulaukė ir paramos – jį inicijavo Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas konservatorius Stasys Šedbaras.

Jis anksčiau yra pripažinęs, kad ši pataisa leis į advokatūrą be egzamino grįžti ir Seimo rinkimus pralaimėjusiam buvusiam parlamento pirmininkui socialliberalų vadovui Artūrui Paulauskui. Jis 2000-2004, 2004-2008 metais buvo Seimo nariu, prieš tai dirbo Generalinėje prokuratūroje ir kelerius metus vertėsi advokato praktika.

„Tai gali būti susiję ir su tuo politiku. Bet tai gali būti susiję ir su daugiau žmonių, nes ta įstatymo norma yra ydinga“, – anksčiau pateikdamas savo projektą sakė S.Šedbaras, paklaustas, ar jo pataisa turės įtakos A.Paulausko teisinei karjerai.

Pataisa siūloma, kad asmenys, išbraukti iš praktikuojančių advokatų sąrašo, nepertraukiamai dirbę darbą, numatytą Vyriausybės patvirtintame teisinių pareigybių sąraše į praktikuojančių advokatų sąrašą būtų įrašomi nelaikant reikalavimo išlaikyti egzaminą. Taip pat, jei iš šio sąrašo buvo išbraukti išrinkus ar paskyrus į valstybės valdžios ar valdymo institucijas.

Pasak TTK pirmininko, dabar galiojanti įstatymo norma diskriminuoja iki 2004-ųjų iš advokatų sąrašo išsibraukusius asmenis, nes vėliau tai padariusieji, anot jo, bet kada gali grįžti ir verstis advokato praktika.

„Įsigaliojus naujai redakcijai, dabar išsibraukę iš sąrašų, tačiau ėję į teisinių pareigybių sąrašą įtrauktas pareigas, gali grįžti be egzamino. Sakykime aš, kelias kadencijas Seime bedirbčiau, grįžčiau be egzamino. Tačiau iš sąrašo išsibraukę iki 2004 metų, kokias pareigas beėję, egzaminą laikys. Sakykime, A.Paulauskas, kuris dirbo Seime, prieš tai – generaliniu prokuroru, egzaminą turėtų laikyti. Aš nemanau, kad aš esu labiau vertas grįžti į advokatūrą nei asmuo, kelerius metus ėjęs tokias pareigas“, – anksčiau BNS sakė S.Šedbaras.

Advokatų taryba, besiremdama minėtomis aktualiomis įstatymų nuostatomis, kovą buvo nutarusi neleisti A.Paulauskui verstis advokato praktika neišlaikius kvalifikacinių egzaminų.

Pats A.Paulauskas žiniasklaidai yra sakęs, kad jam neturėtų būti taikomos įstatyme apibrėžtos taisyklės, nes jis turįs 30 metų teisinio darbo stažą ir kartą jau egzaminus yra laikęs.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min