Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 8d. 15:46

Pataisoms dėl nuosavybės susigrąžinimo valstybiniuose parkuose ar draustiniuose – prezidento veto

Valdas Adamkus
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Valdas Adamkus

Prezidentas Valdus Adamkus vetavo Seimo balandžio pabaigoje Seimo priimtas pataisas dėl nuosavybės susigrąžinimo valstybiniuose parkuose ar draustiniuose.

Priėmęs Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo pataisas, Seimas leido susigrąžinti nuosavybę lygiaverčiu sklypu valstybiniame parke ar draustinyje tik toje teritorijoje žemės, miško ar vandens telkinį turėję gyventojai, kurie čia gyveno iki 2001 metų rugpjūčio 17 dienos ir tebegyvena dabar, arba čia gyveno mirties dieną, teigiama Prezidentūros pranešime.

Seimas taip pat leido asmenims, jau pateikusiems prašymus persikelti nuosavybę iš kitur į saugomas teritorijas, per šiuos metus pasirinkti, kokia jiems galėtų būti taikoma kompensacija už turėtą turtą.

Jie galėtų rinktis žemę natūra turėtoje vietoje, kompensaciją pinigais ar vertybiniais popieriais arba lygiaverčiu sklypu ne saugomoje teritorijoje.

2007 metų liepos 10 dieną Konstitucinis Teismas išaiškino, kad nuosavybė valstybiniuose parkuose ar draustiniuose turėtų būti grąžinta natūra, o jeigu tokios galimybės nėra - lygiaverčiu sklypu toje pačioje saugomoje teritorijoje.

Po tokio sprendimo visas žemės grąžinimo procesas parkuose ar draustiniuose procesas yra sustabdytas.

Nuosavybės susigrąžinimo valstybiniame parke ar draustinyje pataisos Seime svarstytos pernai, tačiau jas prezidentas vetavo, o parlamentarai vėliau nei parėmė to veto, nei iš naujo balsavo už pataisas.

Tada pataisomis gyventojams, norintiems atgauti nuosavybę lygiaverčiu turtu valstybiniame parke ar draustinyje, siūlyta nenustatyti reikalavimo toje vietovėje ir gyventi.

 

Temos: 1 Veto
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min