Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 17d. 13:08

Patariamąją ekspertų tarybą palieka duomenų mokslininkas V.Zemlys-Balevičius

Vaidotas Zemlys-Balevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Vaidotas Zemlys-Balevičius

Bendrovės „Euromonitor International“ duomenų mokslininkas Vytautas Zemlys-Balevičius traukiasi iš prie Vyriausybės sudarytos patariamosios ekspertų tarybos pasiūlymams dėl COVID-19 ligos valdymo bei iš prie prezidentūros sudarytos sveikatos ekspertų tarybos. Apie tai jis šeštadienį pranešė feisbuke.

„Vakar pranešiau apie pasitraukimą iš Nepriklausomos ekspertų patariamosios tarybos prie Vyriausybės ir prezidento sveikatos ekspertų tarybos“, – nurodė jis.

V.Zemlys-Balevičius teigė, jog iš tarybų traukiasi dėl laiko stokos: „Apie pasitraukimą galvojau jau kurį laiką. Pagrindinė priežastis – laiko trūkumas. Aktyvus dalyvavimas tarybų veikloje vis dėlto atima nemažai laiko. Tą laiką aš rasdavau šeimos ir tiesioginio darbo sąskaita, atėjo laikas grąžinti skolas.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaidotas Zemlys-Balevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaidotas Zemlys-Balevičius

COVID-19 valdymui suburtos ekspertų tarybos, jo įsitikinimu, parodė, kad Lietuvoje galima diskutuoti pateikiant mokslu grįstus argumentus.

„Svarbiausias jų darbo rezultatas yra pateikti dokumentai, kurių skelbimas viešai yra naujovė Lietuvoje, kuri, tikiuosi, ilgainiui įsitvirtins ir tai taps norma. Visi sprendimai turi turėti savo pagrindimą“, – dėstė V.Zemlys-Balevičius.

Duomenų mokslininkas teigė, kad COVID-19 epidemijos valdymo sprendimai – kompromisas, o jiems jis esą ne visada pritarė.

Epidemijos valdymo sprendimai yra neišvengiamas kompromisas.

„Epidemijos valdymo sprendimai yra neišvengiamas kompromisas tarp įvairių nesuderinamų prioritetų, to ką reikėtų daryti ir svarbiausia tarp to, kas yra įmanoma padaryti su turimais resursais.

Niekada nepritariau visiems Vyriausybės sprendimams, buvo padaryta nemažai klaidų, bet nemanau kad su turimais valstybinių institucijų resursais ir kompetencijomis buvo galima padaryti reikšmingai geriau“, – komentavo V.Zemlys-Balevičius.

„Per praėjusius pusę metų susipažinau su daugybe protingų ir iniciatyvių žmonių, kurių nuolatinis darbas prisidėjo prie to, kad epidemijos kaina būtų kuo mažesnė. Tai mane nuteikia optimistiškai. Kol tokie žmonės ir toliau dirbs, viskas bus gerai“, – pažymėjo jis.

Ir nors traukiasi iš dviejų ekspertų tarybų, V.Zemlys-Balevičius epidemijos klausimais žadėjo komunikuoti ir toliau: „Nors iš aktyvios tarybų veiklos pasitraukiu, epidemija nepasibaigė. Toliau reikšiu savo nuomonę epidemijos valdymo klausimais, ne taip aktyviai kaip iki šiol, bet jau kaip eilinis Lietuvos Respublikos pilietis.“

Iš prie Vyriausybės sudarytos ekspertų tarybos COVID-19 klausimais prieš kurį laiką pasitraukė Santaros klinikų atstovas Laimonas Griškevičius, Kembridže dirbanti virusologė Ingrida Olendraitė, Kembridžo universiteto ligoninės gydytojas Tumas Beinortas, dar anksčiau – Molėtų ligoninės direktorius Vaidotas Grigas, gydytojas Vytautas Kasiulevičius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 18

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:54
01:53
27:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min