Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patenkinti per 2 proc. abiturientų apeliacijų

Kaip išgyventi stresą po egzaminų?
Flickr.com / Kaip išgyventi stresą po egzaminų?
Šaltinis: BNS
0
A A

Šiais metais brandos egzaminus laikę jaunuoliai pateikė mažiau nei pernai apeliacijų, patenkinta vos per 2 proc. jų, teigia Nacionalinis egzaminų centras (NEC).

2014 metais iš viso buvo pateiktos 1007 apeliacijos. Išnagrinėjus apeliacijai pateiktus darbus, pakeisti 23 įvertinimai. Visi jie padidinti.

Palyginti su praėjusiais metais, apeliacijų skaičius sumažėjo. 2013 metais gautos 1339 apeliacijos.

NEC atkreipė dėmesį, kad ypač sumažėjo lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino apeliacijų skaičius. Pernai jų buvo 1080, šiemet – 716.

Ypač sumažėjo lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino apeliacijų skaičius. Pernai jų buvo 1080, šiemet – 716.

„Viena iš šio skaičiaus sumažėjimo priežasčių yra ta, kad šiais metais Nacionalinis egzaminų centras elektroninėje rezultatų skelbimo sistemoje pirmą kartą paskelbė ne tik lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino rezultatus, bet ir kandidato nevertinto darbo elektroninę kopiją. Tokia galimybė susipažinti su savo darbo kopija sudaryta ir kitus egzaminus laikiusiems kandidatams“, - rašoma centro pranešime.

Šiemet pirmą kartą mokiniams buvo sudaryta galimybė, rašant prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, nurodyti ir savo apeliacijos teikimo argumentus. Tokia teise pasinaudojo septyni apeliacijas teikę mokiniai.

Šiais metais prašymus laikyti brandos egzaminus buvo pateikę 38 tūkst. 562 mokiniai. Iš viso buvo galima laikyti 12 valstybinių brandos egzaminus.

Valstybinių brandos egzaminų šimto balų įvertinimus gavo 1023 abiturientai.

NEC duomenimis, egzaminų neišlaikiusiųjų skaičius šiemet didėjo. Iš viso neišlaikyta 7,36 proc. valstybinių brandos egzaminų. Pernai šis rodiklis siekė – 5,78 procento. Didžiausias mokinių skaičius, neišlaikiusių egzaminų yra tarp tų, kurie laikė lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir istorijos valstybinius brandos egzaminus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min