Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 13:23

Patikrinimą „Rimtijoje“ atliekanti FNTT: rinkimai čia vaidina ne paskutinį vaidmenį

Darius Petrošius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darius Petrošius

Tauragėje į merus kandidatuojančio Dariaus Petrošiaus vadovaujamoje „Rimtijos“ bendrovėje Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pradėjo patikrinimą. Pirminiais duomenimis, patikrinimas pradėtas gauto skundo pagrindu. Koks skundo turinys ir kas jo autorius, neatskleidžiama. Pati FNTT neatmeta, kad šis patikrinimas gali būti susijęs su politinės kovos apraiškomis. Kandidatas D.Petrošius išplatino viešą pranešimą.

Patikrinimas pradėtas prieš pat debatus

„Tauragės kurjerį“ pasiekė informacija, kad trečiadienį, prieš pat kandidatų į Tauragės merus debatus Tauragės bendruomenių namuose, FNTT pareigūnai atvyko į Dariaus Petrošiaus vadovaujamą „Rimtijos“ bendrovę. Tikrinami bendrovės finansiniai dokumentai.

Pirminiais duomenimis, „Rimtijos“ dokumentų patikrinimą FNTT pradėjo gavusi skundą. Kodėl jis surašytas būtent dabar, kai iki antrojo rinkimų turo liko vos kelis dienos?

FNTT viešųjų ryšių specialistė Inga Mauricienė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad patikrinimas bendrovėje „Rimtija“ pradėtas trečiadienį.

„Taip, patikrinimas atliekamas. Tačiau iš esmės tai dar nieko nereiškia. Paprastai mūsų patikrinimai trunka apie mėnesį ir gali būti, kad nieko ir nebus nustatyta. Čia gali būti priešrinkiminis kažkoks dalykas. Patikrinimai kartais būna atliekami ir nieko nenustatoma. Net ne kaip FNTT atstovė, kaip pilietė, neatmetu, kad gali taip būti, nes patikrinimų pas mus būna, kurie nesibaigia niekaip. Kai gaunam signalus, mes tiesiog privalom patikrinti“, – sakė FNTT atstovė.

Kol vyksta patikrinimas, išsamesnės informacijos FNTT neteikia.

Mano, kad tai oponentų pinklės

Kandidatas į merus D.Petrošius socialinėje erdvėje išplatino tokį pranešimą:

„Politinė kova Tauragėje pasiekė naujas žemumas ir į jas bandoma įvelti net specialiąsias tarnybas. Praėjusį rudenį man apsisprendus tapti kandidatu į rajono merus sulaukiau signalų, kad toks mano sprendimas gali brangiai kainuoti. Prasidėjo didžiulė ir plati šmeižto kampanija internetinėje erdvėje.

Anoniminiai arba naujai sukurti išgalvoti „personažai“ dirbo nenuilstamai – traukė į viešumą įvairius praeities įvykius, juos interpretavo ir pateikdavo savaip kaip didžiausią naujieną. Negailima buvo nei lėšų, nei jėgų, kad įvairios žinutės pasiektų kuo platesnį ratą žmonių. Bet kam aš tai pasakoju, patys viską matote.

Oponentų tikslas sukelti abejones dėl mano skaidrumo ir vertybių vakar įgavo dar didesnį mastą. Turėjau informacijos, kad taip gali nutikti, todėl vakar darbo pabaigoje vienoje iš mano šeimai priklausančių įmonių, kuri veikia 25 metus ir nė karto nebuvo tikrinta, apsilankė FNTT pareigūnai. Manęs, kaip vadovo, niekas neinformavo, niekas nieko neklausė, tai sužinojau iš įmonės darbuotojų. Skundo pagrindu atliko patikrinimą, surašė raštą, kokius ir kada finansinius dokumentus įmonė privalo pateikti. Ir juos pateiksime, nes neturime ko slėpti, veikla įmonės skaidri, pelninga, atlyginimai mokami laiku ir jokių „vokelių“.

FNTT viešųjų ryšių specialistė Inga Mauricienė „Tauragės kurjeriui“ patvirtino, kad patikrinimas bendrovėje „Rimtija“ pradėtas trečiadienį.

Bet tikslas šioje vietoje kitas – užsakovams rūpi ne tiesa. Žinojau, kad taip lengvai mums pergalės neatiduos, nes jėgos, stumiančios kai kurias partijas ir jų kandidatus, labai daug į tai investavo ir grąžos tikisi tik laimėjusios rinkimus. Todėl neseniai sulaukiau skambučio iš liberalų valdomos žiniasklaidos priemonės. Klausė apie patikrinimą. Paprašiau klausimų raštu, nes nežinau, ką galiu ir ko negaliu komentuoti. Atsakymas mane pribloškė – atsakote čia ir dabar, nes laukti atsakymų neturime laiko. Suprantu, kad apie žurnalistiką šioje vietoje mes jau nebekalbame. Bet mes kalbame apie įstatymo pažeidimą, kai bet kokia kritika likus keletui dienų iki rinkimų apie kandidatą negalima. Pirmame ture buvo tas pats, skundas dėl šio leidinio elgesio yra perduotas VRK. Tad tikrieji užsakovai labai skubina paskelbti sensacingą žinią DABAR, nes po tyrimo išvadų gali tekti pranešti, kad jokio pažeidimo nėra (kuo esu įsitikinęs).

Bet palikime tai spręsti rinkėjams. Visos kampanijos metu kartu su komanda atidavėme visas jėgas ir širdis, kad įrodytume, jog mūsų ketinimai atsakingai dirbti Tauragės kraštui yra rimti ir argumentuoti. Ir po ketverių metų mums nebereikės nieko įrodinėti, už mus kalbės darbai ir jūs, mieli rinkėjai“.

D.Petrošius: „Pasakė maždaug taip: „Turėsi problemų“

„Tauragės kurjeris“ susisiekė su D.Petrošiumi.

„Tauragės kurjeris“. Viešojoje erdvėje paskelbėte, kad rudenį, jums apsisprendus tapti kandidatu į rajono merus, sulaukėte signalų, kad toks jūsų sprendimas gali brangiai kainuoti. Iš ko jūs sulaukėte tokio signalo, kokiu būdu jis buvo pasiųstas?

Darius Petrošius: Tiksliai dabar nepacituosiu, bet man pasakė maždaug taip: „Turėsi problemų“. Tai nebuvo man priešiškas žmogus, bet labai žinomas Tauragėje. Kas tada turėta omenyje, nesigilinau, bet supratau, kas gali laukti. Sureagavau šaltai. Ir Seime dirbdamas esu sulaukęs visokių linkėjimų.

– Manote, kad skundas FNTT gali būti siekis paveikti rinkimų rezultatus?

Nesakau, kad tie rudenį man pasakyti žodžiai buvo susiję su konkrečiai šiuo atveju. Galbūt tai viena iš detalių. Tačiau matau, kas vyksta.

– Ar kada nors anksčiau „Rimtija“ yra bausta kurios nors institucijos?

Ne. „Rimtija“ įkurta 1993 metais ir niekada nėra bausta.

– O kitos institucijos patikrinimų yra vykdžiusios?

Žinoma. Yra radę buhalterinių klaidelių, kurių pasitaiko kiekvienoje įmonėje. Tačiau klaidas visada ištaisome. Juk ir darbuotojai klysta, direktorius ne visada viską suseka.

– Kada sužinojote, kad jūsų vadovaujamą įmonę tikrina FNTT?

– Trečiadienio vakarą, važiuodamas į debatus bendruomenių namuose. Streso nebuvo, tačiau nebuvo labai malonu tai sužinoti. Kita vertus – patikrinimas normalus dalykas. Vėl koncentruojiesi ir važiuoji toliau.

„Tauragės kurjeris“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min