Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2019 04 25

„Patikrinta 15min“ bendradarbiaus su „Facebook“ tikrinant faktus

Ketvirtadienį 15min tapo „Facebook“ partneriu, padėsiančiu stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle. 15min vertins „Facebook“ pasirodančių naujienų faktinį tikrumą ir suteiks joms patikimumo reitingą. Kovą su netikromis naujienomis „Facebook“ laiko prioritetu, todėl prieš Europos Parlamento rinkimus plečia bendradarbiavimą su faktų tikrintojais Europoje.
Patikrinta 15min
Patikrinta 15min

„Facebook“ partneriais faktų tikrinime gali tapti tik Tarptautinio faktų tikrinimo tinklo (International Fact Checking Network – IFCN) akredituotos organizacijos. Portalo 15min projektas „Patikrinta 15min“ vienintelis Baltijos šalyse yra pripažintas IFCN. Nuo 2015 m. veikiantis IFCN kiekvieną žiniasklaidos priemonę vertina pagal 12 skaidrumo ir atskaitomybės kriterijų. „Patikrinta 15min“ atitinka visus šiuos ypač griežtus vertinimo kriterijus.

15min yra vertinamas dėl savo profesionalumo, patikimumo ir tiriamosios žurnalistikos. Faktų tikrinimo principai yra svarbiausia kasdienio mūsų darbo dalis. Tikiu, kad mūsų profesionalūs žurnalistai gali padėti kovoti su sparčia netikrų naujienų sklaida. Bendradarbiavimas su „Facebook“ patikrintoms naujienoms leis pasiekti dar daugiau žmonių. Džiaugiuosi, kad prisijungiame prie patikimiausių Europos žiniasklaidos priemonių šioje misijoje“, – teigia 15min vyr. redaktorius Raimundas Celencevičius.

VIDEO: „Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Dabar „Facebook“ faktų tikrinimui Europoje turi 21 partnerį, naujienos tikrinamos 14 skirtingų kalbų. Kai patikimi faktų tikrintojai naujieną įvertina kaip melagingą ir pateikia pagrįstus to įrodymus, „Facebook“ naujienų sraute vartotojams tokios žinutės rodomos žemiau ir taip sumažinama jų sklaida. Socialinio tinklo puslapiai, kurie nuolat dalijasi melagingais pranešimais, galiausiai praranda galimybę reklamuotis ir apmokestinti savo turinį. „Facebook“ duomenys rodo, kad faktų tikrintojams įvertinus naujieną kaip melagingą, jos sklaida sumažėja apie 80 proc.

„Prieš dvejus metus, artėjant Seimo rinkimams, pradėjome „Patikrinta 15min“. Narystė IFCN patvirtina, kad savo darbą jau beveik trejus metus vykdome skaidriai, kokybiškai ir nuosekliai. Tapę „Facebook“ partneriu 15min skaitytojus informuosime, kaip ir kas juos bandė apgauti socialiniame tinkle, o „Facebook“ savo ruožtu sumažins galimybę melui sklisti“, – sako projekto „Patikrinta 15min“ autorė, 15min Aktualijų skyriaus redaktorė Liepa Želnienė.

Kartu su 15min „Facebook“ partneriais faktų tikrinimui penktadienį tampa „Ellinika Hoaxes“ (Graikija), „FactCheckNI“ (Šiaurės Airija), „Faktograf“ (Kroatija), „Observador“ (Portugalija).

„Facebook“ skelbia dėsianti didesnes pastangas gerindama platformoje skelbiamų įrašų kokybę ir patikimumą prieš Europos Parlamento rinkimus. Bendradarbiavimas su Europos faktų tikrintojais yra viena iš priemonių to pasiekti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Reklama
Inovacijų agentūros teikiamas paslaugas teigiamasi vertina 88 proc. klientų
Reklama
Paroda „Beauty Expo 2024“: trys dienos profesionaliems grožio produktams ir paslaugoms
Reklama
IKEA mažina kainas
Užsisakykite 15min naujienlaiškius