Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 14d. 18:07

„Patrepsynės“ dvasia – iš informatikos egzamino tiesiai į tautinį kostiumą

Patrepsynė 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Patrepsynė 2018

Savaitgalį Šiaulių arenoje vyko Šiaulių kultūros centro organizuojamas  respublikinių moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2018“ finalinis renginys. Renginio metu varžėsi ir savo meistriškumą bei šokio originalumą demonstravo beveik šimtas porų iš visos Lietuvos.

Organizatoriai primena, kad kasmet organizuojamos varžytuvės šiais metais vyko jau 14-ąjį kartą. Finaliniame renginyje savo jėgas ant KK „Šiauliai“ parketo išbandė 91 šokėjų pora iš 17 Lietuvos savivaldybių.

Tarp patyrusiųjų šokėjų buvo nemažai ir abiturientų porų, kurie tą pačią dieną laikė informatikos egzaminą. Varžytuvės garsėja tuo, kad čia pralaimėjusių nebūna. Vien dalyvaudamas gali tiesiog smagiai pašokti ir prasmingai praleisti laiką.

„Patrepsynė“ kadaise prasidėjo tik Šiaulių regione, tačiau netrukus išplito per visą šalį. Varžytuvių nugalėtojai kviečiami į panašias varžytuves Latvijoje.

Šokėjams akompanavo Šiaulių Dainų muzikos mokyklos folkloro ansamblio „Vieversėlis“ instrumentinė grupė (vad. Arūnas Stankus) ir Radviliškio miesto kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Radvija“ (vad. Jūratė Stakvilevičienė).

Poras vertino kompetentinga komisija, kurią sudarė pirmininkas etnologas Ernestas Spičas ir etnologai, choreografai: dr. Ramutė Gaučaitė, dr. Laura Lukenskienė, Lina Vilienė ir Ieva Vorobjovaitė.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Patrepsynė 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Patrepsynė 2018

Šokėjų poroms paskirtos 36 nominacijos už geriausiai atliktus šokius, joms įteikti diplomai ir prizai. Šauniausioms „Patrepsynės 2018“ poroms įteikti nugalėtojų marškinėliai ir šiauliečio tautodailininko Alberto Martinaičio pagaminti specialūs prizai – akmeniniai pakabukai, kanklės.

Šauniausia pradedančiųjų grupės pora tapo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjai Benita Filatovė ir Mikas Ramanauskas (vad. Irena Strazdienė).

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Patrepsynė 2018
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Patrepsynė 2018

Pažengusiųjų grupėje laimėjo Vilniaus mokytojų namų vaikų ir jaunuolių folkloro ansamblio „Reketukas“ šokėjų pora Aušrinė Subačiūtė ir Emilis Strazdas (vad. Irena Strazdienė).

Šauniausi patyrusiųjų grupėje buvo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblio „Dailingė“ šokėjai Julija Garnytė ir Vidmantas Paleckis (vad. Birutė Nemčinskienė).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min