Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patvirtinta nauja Lietuvos kariuomenės personalo rezervo koncepcija

Ministrė Rasa Juknevičienė
Alfredo Pliadžio nuotr. / Ministrė Rasa Juknevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė patvirtino naują kariuomenės personalo rezervo koncepciją.

Aktyvųjį rezervą siūloma formuoti iš į karinius vienetus organizuotų karių savanorių ir privalomumo pagrindu į rezervą įtraukiamų atsargos karių, atlikusių privalomąją pradinę karo, karių savanorių, profesinę karo, kariūnų tarnybą. Tikslų kariuomenės aktyviojo rezervo poreikį lemtų valstybės gynybos poreikiai, o finansiniai pajėgumai lems, kiek aktyvusis rezervas bus sukomplektuotas ir aprūpintas.

Individualųjį rezervą turėtų sudaryti atsargos karių individualusis rezervas, t. y. į karinius vienetus neorganizuoti atsargos kariai ir kiti karo prievolininkai, neįgiję karinio parengimo.

Šio rezervo paskirtis – užtikrinti reguliariųjų, Krašto apsaugo savanorių pajėgų ir rezervo vienetų personalo nuostolių atkūrimą karo metu. Individualųjį rezervą planuojama naudoti tik esant karo padėčiai ir paskelbus mobilizaciją, aktyvųjį rezervą – ir taikos metu, pvz., tarptautinėse operacijose, tačiau tik savanoriškumo pagrindu.

„Valstybės gynyba – visų mūsų bendras reikalas. Šalies gynyba negali remtis vien tik reguliariąja kariuomene, todėl yra svarbu užtikrinti reikiamą skaičių piliečių, tinkamai parengtų ginti savo šalį,“ – Krašto apsaugos ministerijos (KAM) išplatintame pranešime cituojama ministrė R.Juknevičienė.

Anot ministerijos, ši koncepcija nustato pagrindines gaires, kaip kariuomenės rezervas turi būti formuojamas ir struktūrizuojamas, kokius uždavinius turėtų vykdyti. Kartu įvertinta esama padėtis, kiek yra parengtų valstybės gynybai karo prievolininkų ir jų kitimo tendencijos.

Dokumente taip pat aptariamas poreikis turėti civilių specialistų, kurių specifinių įgūdžių, žinių gali prisireikti kariuomenei operacijų metu, rezervą. Tačiau šis rezervas atskiros grupės kariuomenės atsargos karo prievolininkų rezerve nesudarytų, mobilizacijos metu šis rezervas būtų mobilizuojamas bendra tvarka.

„Patvirtinus koncepciją bus parengtas jos įgyvendinimo priemonių planas, nustatysiantis konkrečias priemones, kurios reikalingos koncepcijoje išdėstytoms nuostatoms įgyvendinti,“ – teigiama KAM pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min