Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 8d. 14:53

Patvirtinta Tautinių mažumų komisija

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pasirašyta atnaujinta Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinė sutartis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius patvirtino Tautinių mažumų komisiją. Į komisiją konkurso būdu išrinkti mokytojai, dirbantys mokyklose tautinės mažumos kalba, mokyklų vadovai, mokslininkai, savivaldybių švietimo padalinių, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Tautinių mažumų bendrijų tarybos atstovai, teigiama pranešime žiniasklaidai.

„Laukia svarbus darbas – surasti ir pasiūlyti sprendimus, mažinančius mokinių, kurie priklauso tautinėms mažumoms, pasiekimų atotrūkius, plėstų jų dalyvavimą neformaliojo vaikų švietimo veiklose. Tai labai svarbu visavertės asmenybės ugdymui. Tarptautiniai tyrimai patvirtina neformalaus švietimo svarbą mažinant atotrūkį tarp mokinių pasiekimų“, – sako Algirdas Monkevičius, laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas.

Konkursui buvo pateiktos 36 paraiškos, komisija išrinko 23 narius. Kandidatus galėjo siūlyti organizacijos, jie galėjo siūlytis ir patys. Kandidatams keltas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas, jie turėjo būti tautinių mažumų formalaus ar neformalaus švietimo bendruomenės nariai, mokslininkai, taip pat darbuotojai, turintys ne mažesnę kaip 2 metų patirtį tautinių mažumų švietimo srityje, tautinių mažumų jaunimo organizacijų, savivaldybių atstovai. Komisijos nariai savo pareigas atliks visuomeniniais pagrindais.

Tautinių mažumų švietimo komisija yra kolegiali ministerijos patariamoji institucija. Pagrindinis šios komisijos darbas – teikti pasiūlymus dėl tautinių mažumų švietimo politikos formavimo ir įgyvendinimo ir atlikti pernai lapkritį Varšuvoje pasirašytos deklaracijos dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje ir lietuvių tautinės mažumos Lenkijoje švietimo įgyvendinimo plano stebėseną.

Į pirmą posėdį, kuris vyks nuotoliniu būdu, komisijos nariai susirinks gruodžio devintosios popietę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min