Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Patvirtinta valstybės lėšų studijoms grąžinimo tvarka

Studentai kankinami įvairiomis studijų reformomis.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Studentai kankinami įvairiomis studijų reformomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įgyvendindama Mokslo ir studijų įstatymą, Vyriausybė patvirtino valstybės biudžeto lėšų, skirtų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti, grąžinimo į valstybės biudžetą tvarką. Ši tvarka priimta siekiant efektyviai naudoti valstybės biudžeto lėšas bei skatinti studentus motyvuotai rinktis studijas ir pažangiai studijuoti.

Ši tvarka galios studentams, priimtiems į aukštąsias mokyklas nuo 2009–2010 mokslo metų.

Grąžinti valstybės studijoms skirtas lėšas arba jų dalį turės studentai, pašalinti iš aukštosios mokyklos dėl nepažangumo, taip pat asmenys, nutraukę studijas savo noru vėliau nei pirmąjį semestrą, jeigu laiku nebaigė semestro ir turi akademinių skolų.

Nuo valstybės lėšų už studijas grąžinimo bus atleisti neįgalieji ir asmenys, baigę semestrą nustatytu laiku ir be akademinių skolų bei nustatyta tvarka pranešę aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą.

Pašalinti iš aukštosios mokyklos ar nutraukę studijas savo noru asmenys turės grąžinti vieno semestro valstybės finansuojamos studijų kainos dydžio mokestį. Šis mokestis negali būti didesnis nei 30 bazinių socialinių išmokų (BSI) pirmajai studijų pakopai, 50 BSI – antrajai studijų pakopai ir pedagogų rengimo programoms, 70 BSI – trečiajai studijų pakopai ir rezidentūrai. Šiuo metu bazinė socialinė išmoka yra 130 litų.

Valstybės biudžeto lėšų už studijas grąžinimo tvarka įsigalios 2010 m. vasario 1 dieną. Lėšų grąžinimą administruos Valstybinis studijų fondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Pinigai
Parašykite atsiliepimą apie 15min