Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 22d. 16:48

Patvirtintas lūžis registruojant įmones

Darbo vieta
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Pakeitimai įtvirtina pareigą įmones įregistruoti ne per mėnesį, o vos per 3 darbo dienas.

Šiandien Seimas pritarė Civilinio kodekso pakeitimams, kurie supaprastins juridinių asmenų registravimo ir likvidavimo procedūras, palengvins steigimo dokumentų ir registro duomenų keitimo tvarką.

Teisingumo ministerijos išplatintame pranešime teigiama, kad šie pakeitimai įtvirtina pareigą įmones įregistruoti ne per mėnesį, o vos per  3 darbo dienas. Tai padaryti leis supaprastintos procedūros. Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus teigimu, realiai planuojama, kad įmonės, steigiamos internetu, bus įregistruojamos dar greičiau. „Jau sausio 12 dieną kartu su Registrų centru pristatysime galimybę įmonę užregistruoti elektroninėje erdvėje. Kartu su kitais šio įstatymo pakeitimais, verslas galės žymiai greičiau, ir pigiau, ir paprasčiau sutvarkyti įmonės steigimo ar likvidavimo procedūras, registruose sistemiškai kaupti duomenis apie juridinius asmenis, juos paprasčiau keisti ir tvarkyti. Taip bus atsisakyta nereikalingos biurokratinės naštos, gerinamos verslo sąlygos“, – sako R. Šimašius.

Šiandien Seime priimtais pakeitimais numatoma, kad bendrovės ir kiti juridiniai asmenys visus duomenis galės keisti bei teikti paprastesne tvarka. Vienas dažniausiai keičiamų duomenų – buveinės adresas. Iki šiol norint tai padaryti reikėjo dėl to priimti sprendimą visuotiniame narių susirinkime, pakeistus įstatus notariškai patvirtinti bei sumokėti už steigimo dokumentų registravimą juridinių asmenų registre. Įstatymui įsigaliojus, juridinio asmens buveinė bus tik juridinių asmenų registro duomuo, tad pakaks pakeisti šio registro duomenis ir nereikės keisti steigimo dokumentų. Sprendimą dėl buveinės pakeitimo galės priimti juridinio asmens valdymo organas, jei atskiras juridinių asmenų teisines formas reguliuojantys įstatymai nenustato kitaip.
Kartu atsisakoma reikalavimo Juridinių asmenų registrui pateikti asmenų, galinčių pasirašyti juridinio asmens vardu, parašų pavyzdžius. Toks reikalavimas trukdo greitai įregistruoti naują juridinio asmens vadovą ar valdybos narius, nes parašų pavyzdžiai privalo būti patvirtinti notaro. Pereinant prie elektroninio steigimo dokumentų ir duomenų pateikimo, rašytinio parašo bus visiškai atsisakoma, jį pakeičiant elektroniniu.

Įstatymu panaikinami ir juridinio asmens popieriniai pažymėjimai. Šie dokumentai yra neinformatyvūs, be to nepatogūs naudoti, dažnai prarandami.  Juridinio asmens įregistravimą patvirtinantis faktas bus aktuali informacija juridinių asmenų registre, kuri visiems bus patogiai ir nemokamai prieinama internetu. Tokius duomenis rasti internete galima ir šiuo metu.

Supaprastinami reikalavimai ir užsienio juridinių asmenų filialams. Atsisakoma reikalavimo vienam iš asmenų, veikiančių filialo ar atstovybės  vardu, gyventi Lietuvos Respublikoje, taip pat palengvinama finansinių ataskaitų rengimo ir pateikimo tvarka.

Juridiniai asmenys teisme bus likviduojami taip pat supaprastinta tvarka, mažinant likvidavimo kaštus ir trumpinant terminus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min