Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 2d. 14:29

Patvirtintas preliminarus valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius

Knyga
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Knyga

Švietimo ir mokslo ministras patvirtino preliminarius valstybės finansuojamų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietų, į kurias 2009 metais priimami studentai, skaičių.

Kaip rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai, valstybiniuose universitetuose į atskiras programas bus galima priimti ne daugiau kaip 110 proc., palyginti su 2008 m. studentų priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas planu, į meno studijų srities studijų programas – ne daugiau kaip 90 proc.

Valstybinėse kolegijose – ne daugiau kaip 120 proc., palyginti su 2008 m. studentų priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas planu, į meno studijų srities studijų programas – ne daugiau kaip 110 proc.

Į nevalstybinius universitetus ir kolegijas bus galima priimti ne daugiau kaip 20 proc. 2008 metais priimtų studentų skaičiaus.

Taip pat nustatyta, koks turi būti minimalus studentų skaičius atskirose studijų programose pagal studijų kryptis (studijų programų grupes). Jis svyruoja universitetuose nuo 12 iki 3 atitinkamose studijų srityse ir nuo 8 iki 5 – kolegijose.

Kiek priimti studentų į nuolatinę ir ištęstinę studijų formą, planuoja pačios aukštosios mokyklos.
Nuo šių metų rugsėjo 1 d. pirmakursiai, vietoj iki šiol buvusių dieninių, neakivaizdinių ir vakarinių studijų, galės rinktis nuolatinę ar ištęstinę studijų formą. Studentai, įstojusieji iki 2009 m. galės baigti studijas pagal jų pasirinktą formą. Ištęstinė ir nuolatinė studijų forma skirsis studijų intensyvumu. Ištęstine studijų forma studijuojama lėčiau, ilgiau. Ji sudaro galimybę daugiau laiko skirti darbui ar kitai veiklai.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min