2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 08 28 /10:34

Lietuvoje – 48 nauji koronaviruso atvejai: trečdalis susiję su „Intersurgical“ ir „Pravalfestu“, mirė vienas žmogus Kaune

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 48 nauji koronaviruso atvejai, vienas iš 3 yra įvežtiniai, skelbia Sveikatos apsaugos ministerija. Taip pat dėl COVID-19 mirė vienas žmogus – Kauno klinikinės ligoninės pacientas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešime informuoja, kad 28 nauji ligos atvejai registruoti Vilniaus, 10 Utenos, 6 Kauno bei 3 Panevėžio ir 1 Klaipėdos apskrityse.

Iš viso šalyje patvirtinti 2810 COVID-19 atvejų. 1816 žmonių pasveiko nuo ligos, o 895 – serga. 4097 asmenims šiuo metu reikia izoliuotis. Taip pat Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 86 žmonės: vienas – praėjusią parą, o jų 4 – per praėjusią savaitę. 13 asmenų mirė dėl kitų priežasčių, nors buvo užsikrėtę COVID-19.

NVSC praneša, kad Kauno klinikinėje ligoninėje mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 86-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 60-69 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

„COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta rugpjūčio 7 d. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiu artimuoju namų aplinkoje“, – nurodė NVSC.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, per praėjusią parą ištirti 5602 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirti 629 443 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, iš jų – 171 736 iš mobilių punktų.

VIDEO: Iš SAM – naujausia informacija apie koronavirusą ir jo valdymą

22 nauji atvejai siejami su židiniais, įvežtiniai – iš Maltos ir Ukrainos

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 36 žmonės, 9 asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Be to, per praėjusią parą registruoti 3 įvežtiniai atvejai.

Du įvežtiniai atvejai patvirtinti Vilniaus apskrityje gyvenantiems asmenimis – žmonės į Lietuvą grįžo iš Maltos. Vienam iš šių asmenų pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai.

Trečiasis įvežtinis atvejis per vakar parą registruotas Klaipėdoje. Nustatyta, kad asmuo į Lietuvą iš Ukrainos atvyko darbo reikalais. COVID-19 ligai būdingų simptomų žmogus nejaučia.

8 vakar Utenos apskrityje nustatyti atvejai yra siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. Visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio. Šiuo metu registruoti 24 su šiuo protrūkiu susiję atvejai. Kaip jau skelbta, vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

Taip pat 7 nauji atvejai, nustatyti per vakar, siejami su rugpjūčio 15-16 d. Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“. Vakar COVID-19 liga patvirtinta 5-iems šio renginio dalyviams ir 2-iems su renginyje dalyvavusiais kontaktavusiems asmenims. Iš viso su šiuo renginiu siejami 14 koronavirusinės infekcijos atvejų, įskaitant patvirtintus per vakar.

TAIP PAT SKAITYKIYTE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?

Toliau aktyvus išlieka ir židinys vienos dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje Vilniuje. Vakar patvirtintas 1 susijęs atvejis. Asmuo nėra šios įmonės darbuotojas. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami 8 užsikrėtimo COVID-19 liga atvejai. Pirmasis susirgimas šioje įmonėje siejamas su Panevėžio rajone vykusia šeimos švente.

Vakarykštę parą Vilniuje patvirtintas dar 1 COVID-19 ligos atvejis, pirminiu vertinimu, yra siejamas su susirgimais, registruotais „Vilniaus vandenyse“. Tai 4-asis susijęs atvejis.

Taip pat vakar Vilniuje registruotas naujas židinys. COVID-19 liga patvirtinta 2-iems Vilniaus oro uosto (VNO) pasienio užkardos darbuotojams. Šiuo metu turimais duomenimis, daugiau susijusių atvejų nėra nustatyta.

Tuo metu, Kaune vakar registruoti 2 nauji COVID-19 ligos atvejai, siejami kelio ženklus, atramas gaminančia įmone. Iš viso epidemiologinių tyrimų metu nustatyti 5 su šiuo židiniu sietini susirgimai.

Taip pat dar 1 atvejis vakar registruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta žemės ūkio kooperatyvo „Šiaurės aruodai“, įsikūrusio Pasvalio rajone, darbuotojui. Tai trečiasis susirgimas šioje įmonėje.

Be to, nustatyta, kad 14 žmonių – 10 Vilniaus, ir po 2 Panevėžio bei Kauno apskrityse – užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtinta COVID-19 liga.

9 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 9 asmenys – 5 Vilniaus ir po 2 Kauno bei Utenos apskrityse. Asmenys tirti dėl COVID-19 ligai būdingų simptomų.

Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Savo ruožtu, visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

„Šio ryto preliminariais duomenimis, susirgusiųjų skaičius per parą išaugo iki 48. Jeigu paskaičiuotumėme rugpjūčio mėnesio vidurkį, kiek kiekvieną dieną serga, tai tas vidurkis kiekvienos dienos sudaro apie 25 atvejus“, – LRT radijui kiek anksčiau penktadienį sakė epidemiologė Daiva Razmuvienė.

Anot jos, COVID-19 atvejų išaugo vasaros laikotarpiu visuomenei atsipalaidavus.

„Atsipalaidavimas duoda rezultatus“, – sakė D.Razmuvienė.

Anksčiau daugiausiai atvejų užfiksuota buvo balandžio 19 dieną, kai užfiksuoti 59 COVID-19 atvejai.

Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius didėja tokiais tempais, kad šią savaitę svarstoma – ar Latvija ir Estija įtrauks mūsų šalį į „geltonų“ ar net „raudonų“ valstybių sąrašus. Tai reikštų, kad atvykusiems iš Lietuvos būtų privaloma 14 d. saviizoliacija – kitaip sakant, lietuviams poilsiautojams į Latviją ar Estiją nebebūtų prasmės vykti. S.Skvernelis trečiadienį teigė, kad apie išimtis su Latvija nėra kalbama. Visgi artimiausiu metu turėtų atsirasti bent šioks toks palengvinimas turistams – tam tikromis sąlygomis galėtų trumpėti privalomos saviizoliacijos laikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min