Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 29d. 19:02

Patyčias mokykloje kentėjusi Evelina: „Pokalbiai su savanoriais grąžino meilę gyventi“

Paauglė
123RF nuotr. / Paauglė

Kai prieš kelis mėnesius Evelina paskambino į „Jaunimo liniją“, ji nebematė gyvenimo prasmės ir galvojo apie savižudybę. Šiandien ji džiaugiasi gyvenimu ir jaučiasi galinti padėti kitiems.

Paskambinti į „Jaunimo liniją“ Evelinai patarė draugė. Ji matė merginos kančias ir pasiūlė: „Skambink, jie tavęs nepažįsta, nemato, kalba anonimiškai, tikrai tau padės.“

Eveliną kamavusios bėdos, dėl kurių ji nebematė prasmės gyventi, buvo patyčios mokykloje ir girtaujantis tėvas, sukeliantis įtampą namuose.

Tada man atrodė, kad gyvenime viskas yra juoda. Dabar aš jau moku džiaugtis paprastais džiaugsmais: saule, debesimis ar tiesiog diena, gera nuotaika.

„Tuo metu man buvo sunkiausios akimirkos gyvenime, galvojau apie savižudybę. Su ašaromis akyse paskambinau į „Jaunimo liniją“. Atsiliepęs savanoris pirma pasiūlė man nusiraminti. Man buvo sunku, bet jo balsas man padėjo, aš nurimau“, – pokalbio pradžią prisiminė Evelina.

„Jaunimo linijos“ savanoriui ji papasakojo apie savo bėdas ir dėl to patiriamas emocines kančias, užplūdusius jausmus.

„Kalbėti buvo sunku, man labai skaudėjo“, – prisiminė Evelina. Bet žodis po žodžio ji įsikalbėjo. „Jaunimo linijos“ savanoris padėjo jai ne tik nurimti, bet ir pasijusti geriau.

„Tada man atrodė, kad gyvenime viskas yra juoda. Dabar aš jau moku džiaugtis paprastais džiaugsmais: saule, debesimis ar tiesiog diena, gera nuotaika“, – kalbėjo mergina.

Evelinos tėvai ketina skirtis ir moksleivė mano, kad nuo to šeimai bus geriau – dings namuose tvyrojusi įtampa.

Vėl prasidėjo mokslo metai. Ką galvoja Evelina apie patyčias mokykloje, kurios vėl gali pasikartoti?

„Savo gyvenime pakeičiau daug dalykų: aplinką, savo požiūrį į ją. Kiti žmonės neišmuš manęs lengvai iš vėžių, nepakeis to, ką pakeičiau pati. Kritiką, piktus žodžius priimsiu juokais“, – planuoja mergina.

Į „Jaunimo liniją“ Evelina skambino dar kelis kartus, kai pasijusdavo labai blogai. Pokalbiai su savanoriais sutvirtino merginą tiek, kad kartą ji pati padėjo minčių apie savižudybę turinčiai bendraamžei.

„Susidraugavau su viena mergina, kuri ką tik buvo sužinojusi, kad yra įvaikinta. Jai dėl to buvo labai skaudu, norėjo žudytis. Mes kalbėjomės ir jai tapo geriau“, – pasakojo Evelina.

Ji pabrėžė, kad pokalbiai su „Jaunimo linijos“ savanoriais ją išgelbėjo nuo savižudybės ir padėjo gyvenimą pamatyti kitomis spalvomis.

„Jaunimo linija“ vykdo kampaniją „Padovanok ausį“, kuri skirta atkreipti dėmesį į itin aktualią problemą – depresiją ir kitus emocinius sunkumus. Padovanoti ausį ar tiesiog paremti „Jaunimo liniją“ galima skambinant trumpuoju numeriu 1407 (kaina – 2,9 Eur) arba internetinėje svetainėje adresu padovanokausi.lt. Čia taip pat rasite daugiau informacijos apie kampaniją ir depresiją bei patarimų, kaip sunkią akimirką padėti sau ir kitam.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min