Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 gruodžio 17d. 14:55

Patys padėję kurti „prabangos mokesčius“, dabar socialdemokratai jų išsižada

Eisenos akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Eisenos akimirka
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius teigia, kad socialdemokratai turėtų nebepritarti „prabangos mokesčiams“, kurių projektus valdantiesiems patys socialdemokratai padėjo parengti.

Vytenis Povilas Andriukaitis pasirašė projektus registruojant Seime. Seimui balsuojant dėl įstatymų, kuriais apmokestinami indėliai, nekilnojamasis turtas bei automobiliai, po pateikimo pritarė absoliuti dauguma tuo metu Seimo posėdžių salėje buvusių socialdemokratų.

„Dabar matome, kaip prabangos mokestis stringa Seime. Bandoma apmokestinti ir transportą, nes viskas daroma paskubomis, nesprendžiant mokesčių politikos kompleksiškai, neįvertinant tokių sprendimų efekto, administravimo kaštų bei pasekmių“, – partijos tarybos posėdyje šeštadienį sakė A.Butkevičius.

LSDP pirmininkas partiečiams pasiūlė priimti nutarimą, kuriame būtų nurodyta, jog nepaisant principinio pritarimo prabangos apmokestinimui, socialdemokratai nepritaria Seimui pateiktiems nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčius nustatantiems projektams.

„Tie projektai paruošti neatsakingai, atmestinai ir tokiems įstatymo projektams negalima pritarti vien dėl turinio ir formos“, – ragino A.Butkevičius, po pateikimo Seime pats balsavęs už šiuos projektus.

Pasak A.Butkevičiaus dėl šių įstatymų turėtų vykti platesnė diskusija. Nekilnojamojo turto mokestis turėtų būti taikomas atsižvelgiant, kiek žmonių gyvena apmokestinamame būste, kokioje miesto dalyje jie yra.

„Įsivėlėme į tokią bereikalingą politinę kovą, kuri mums, kaip socialdemokratams, neduoda jokios naudos“, – pabrėžė partijos pirmininkas.

Jam pritarė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė iš tribūnos kalbėjusi, kad socialdemokratai negali pritarti konservatorių siūlomiems prabangos mokesčiams, bet tučtuojau Seimui turi teikti tokius mokesčius numatančių įstatymų savo variantą.

„Konservatoriai turi mūsų pateiktus projektus palaikyti, o ne mes konservatorių“, – rėžė Vilija Blinkevičiūtė.

Ar dėl to, kad  programoje turime įsirašę, turime priimti šlamštą? – klausė A.Butkevičius.

Vadino šlamštu

Tačiau ne visi partijos kolegos pritarė LSDP pirmininko ir V.Blinkevičiūtės pozicijai. Pasak Seimo narių Vytenio Povilo Andriukaičio ir Algirdo Syso, dabar yra puiki proga priimti „bent kažkokius“ mokesčius numatančius įstatymus, kuriuos po rinkimų būtų galima taisyti.

„Už ką mus kala? Už tai, kad mes buvome valdžioje ir to nepadarėme. Kas yra svarbiau: autorystė ar rezultatas?“ – europarlamentarės klausė A.Sysas.

Savo ruožtu pats prie šiomis dienomis Seime svarstomų įstatymų rengimo prisidėjęs V.P.Andriukaitis sakė, kad atmesdami šiuos projektus socialdemokratai elgtųsi neatsakingai.

„Sutariame, įvedame po šešių mėnesių, kad būtų pereinamasis laikotarpis.  Patobuliname, pataisome, padarome, kaip turi būti, bet socialdemokratai yra už teisingesnę mokesčių sistemą. (...) Aš turiu santaupų 30 tūkst. litų, aš sutinku mokėti. Aš sutinku mokėti už savo butą Subačiaus gatvėje. Aš sutinku mokėti, nes jo vertė yra apie 900 tūkst. litų. Aš sutinku. Aš sutinku mokėti automobilių mokestį, nes gatvėse Vilniuje nebeįmanoma pravažiuoti: kamštynai, laužynai. Tik išeikime su pasiūlymais, kaip dera mums. Kaip dera žmonėms atsakingiems. Lietuvos padėtis labai sudėtinga. Turtingieji tikrai gali mokėti daugiau“, – iš tribūnos kalbėjo V.P.Andriukaitis.

Atsakydamas kritikams A.Butkevičius teigė suprantąs, kad ekonominė situacija Lietuvoje prasta, tačiau pabrėžė, kad Seime svarstomi projektai yra „šlamštas“.

„Čia yra baisiau, nei buvo priimti įstatymai per tą vadinamą naktinę reformą. Koks yra tikslas keliamas? Ar dėl to, kad  programoje turime įsirašę, turime priimti šlamštą, dėl kurio paskui gali būti labai daug problemų, emocijų ir praktiškai net neįmanoma įgyvendinti?“ – klausė A.Butkevičius.

Socialdemokratų tarybos dauguma sutiko su pirmininko pasiūlymu ir įpareigojo partijos narius Seime nepritarti dabar svarstomiems prabangos mokesčiams, bet iki birželio 1 dienos parengti savo įstatymų projektus ir teikti Seimui.

Preliminarioje socialdemokratų rinkiminėje programoje, pavadintoje „Svarbiausia – žmogus!“ socialdemokratai nurodo, kad vienas jų tikslų yra skirtingas nekilnojamojo turto mokestis fiziniams asmenims, priklausomai nuo jų turto vertės, jo paskirties.

Primename, kad Seimas po pateikimo yra pritaręs įstatymų projektams, kuriais būtų įvedami nekilnojamo turto, automobilių, indėlių apmokestinimo mokesčiai bei stabdomos įmokos į privačius pensijų fondus. Tačiau valdančioji koalicija ketvirtadienį nutarė, kad automobilių ir indėlių apmokestinimo kol kas bus atsisakyta, o įmokos į privačius pensijų fondus dar nebus stabdomos.

Toliau įstatymų projektus Seimas svarstys antradienio posėdyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:00
08:36
03:05

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Interviu 15MAX
15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min