Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 17:29

Paukščių gripas įsisuko Žuvėdrų saloje: gyventojų prašoma nesilankyti aplinkinėse teritorijose

Pirmą kartą Lietuvoje paukščių gripas nustatytas Rudagalviams kirams (Laurus Ridibundus). Tai jau 6 laukiniams paukščiams nustatytas paukščių gripo atvejis šalyje. Europoje, dar šiemet paukščių gripas šios rūšies paukščiams buvo nustatytas Olandijoje, Norvegijoje, Islandijoje, Belgijoje, tačiau Lietuvoje, tai pirmą kartą istorijoje.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba / Arno Strumilos / 15min nuotr.

Šią savaitę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai, po gauto pranešimo apžiūrėję Kauno rajono Krivėnų tvenkinyje esančią Žuvėdrų salą, aptiko masiškai kritusių kirų gaišenas. Ištyrus mėginius, įtarimai, kad nugaišę kirai buvo užsikrėtę paukščių gripu pasitvirtino. Apie atvejį informuota Kauno rajono savivaldybė, aplinkinės seniūnijos, teritorija paženklinta. VMVT specialistai pradėjo vykdyti viruso židinio likvidavimo darbus.

„Po pasitvirtinusio viruso atvejo, vėl nuvykę į teritoriją pamatėme gana sukrečiantį vaizdą. Saloje suradome jau daugiau nei tūkstantį išgaišusių paukščių. Didžiąją dalį gaišenų surinkome, tačiau virusas yra labai patogeniškas, tikėtina, kad išgaiš visi saloje besibūriuojantys kirai. Priemonių, kaip apriboti laukinių paukščių patekimą į ligos židiniu tapusią salą nėra, todėl vykdysime stebėseną, periodiškai vyksime surinkti gaišenų bei atlikti dezinfekcijos darbų. Imsimės visų reikalingų priemonių, kad židinys neplistų toliau,“ – sakė VMVT skubios veiklos skyriaus vedėjas Marius Masiulis

Žuvėdrų saloje peri tūkstantinės rudagalvių kirų kolonijos, glaudžiasi retos žuvėdrų bei kitų paukščių rūšys, paukščių koncentracija čia ypač didelė. Nors aplink teritoriją komercinių paukščių ūkių nėra, netoliese esančių kaimų gyventojus VMVT specialistai įspėja stebėti savo auginamus naminius paukščius, neleisti jų į lauką, labai griežtai laikytis biosaugos priemonių.

Gyventojų, taip pat prašoma nesilankyti šalia esančiose poilsio aikštelėse, kitose laukinių paukščių būriavimosi teritorijose, ypač jei jos prie vandens telkinių. Nors virusas nėra pavojingas žmogaus sveikatai, apsilankius užkrėstoje teritorijoje virusą galima parnešti ir užkrėsti naminius paukščius. Rastų paukščių gaišenų neliesti, o apie jas pirmiausia pranešti VMVT.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min