Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 30d. 09:55

Besibaigiant pratyboms „Geležinis Vilkas II“ Pabradėje judės karinė technika

Karinė technika
Krašto apsaugos ministerijos nuotr. / Karinė technika

Spalio 30–31 dienomis iš Pabradės įvairiais krašto keliais judės karinės technikos kolonos, gyventojai prašomi būti atidūs, praneša Krašto apsaugos ministerija.

Spalio 30 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone baigiasi dvi savaites trukusios tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas II“ (angl. Iron Wolf II). Pratybų metu buvo treniruojami ir vertinami Lietuvos kariuomenės Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priskirtų NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų mechanizuotojo pėstininkų bataliono gebėjimai planuoti ir vykdyti gynybos ir puolimo operacijas, stiprinama sąveika su NATO sąjungininkais.

Šiose pratybose dalyvavo ir daugiau nei 100 parengtojo rezervo karių. Jie kartu su Ulonų bataliono kariais treniravosi ir atliko įvairaus pobūdžio užduotis. Pratybų metu rezervo kariai turėjo galimybę ne tik atnaujinti savo įgūdžius, bet ir susipažinti su sąjungininkų ginkluote bei karine technika.

Pratybose lankėsi Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, JAV sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Frederick B. Hodges, taip pat Lietuvoje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančius Liuksemburgo karius aplankė Liuksemburgo Didysis Hercogas Henri

Pratybos „Geležinis vilkas II“ vyksta spalio 18–31 d. Jose dalyvauja daugiau nei 2,3 tūkst. karių iš dvylikos NATO šalių, taip pat dalyvauja ir NATO daugianacionalinio Šiaurės Rytų korpuso vadavietės štabo elementas, remia Lietuvos karinės oro pajėgos. Prie šių pratybų prisijungė ir JAV karių kuopa bei Jungtinės Karalystės karių elementas iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės dislokuotos Lenkijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min