Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavaldinius išnaudojusių VSAT pareigūnų Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nuo bausmės neišgelbėjo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos Aukščiausiasis Teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas vasario 1 d. paliko galioti apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam Pasienio policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (LR VRM), vėliau – Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie LR VRM Varėnos rinktinės vadui A. S., ir VSAT Varėnos rinktinės Techninio skyriaus viršininko pavaduotojui R. Č., kuriuo jie pripažinti kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnyba.

VSAT pareigūnų A. S. ir R. Č. piktnaudžiavimo faktus atskleidė ikiteisminį tyrimą atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir Vilniaus apygardos prokuratūra, teigiama išplatintame pranešime.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad R. Č., būdamas valstybės tarnautojas, siekdamas asmeninės naudos, piktnaudžiaudamas tarnyba, pasinaudojo savo pareigų viršenybe jam pavaldžių Varėnos rinktinės pareigūnų atžvilgiu ir, viršijęs jam suteiktus įgaliojimus, neteisėtai nurodė keturiems Ūkio grupės darbuotojams darbo metu ir po darbo 2004–2005 m. laikotarpiu atlikti įvairius ūkio, statybos ir remonto darbus jo motinai priklausančioje sodyboje, esančioje Varėnos rajone, Laičių kaime.

A. S. vienuolikos savo pavaldinių darbo jėgą įvairiems ūkio, statybos ir remonto darbams atlikti savo sodyboje Semeliškėse (Elektrėnų savivaldybė), darbo metu ir po darbo išnaudojo 2000–2006 m. laikotarpiu. Neatlygintinai tarnybiniais automobiliais buvo vežiojamos statybinės medžiagos, iš Varėnos rinktinės lėšomis pirkto metalo buvo pagaminti dveji metaliniai dvivėriai vartai ir varteliai su tvirtinimo kuolais, taip pat hidroelektrinės latako metaliniai sietai (filtrai), vėliau įrengti A. S. sodyboje.

Bylą išnagrinėjęs Varėnos rajono apylinkės teismas 2009 m. sausio 7 d. aukštas pareigas ėjusius pareigūnus pripažino kaltais dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228 straipsnio 2 dalis). Iš VSAT pasitraukusiam A. S. teismas skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau jos vykdymą atidėjo 2 metams. VSAT iki tol dirbusiam R. Č. teismas uždraudė 3 metus dirbti vidaus reikalų sistemoje. Tačiau nuteistieji nesutiko su jiems skirtomis bausmėmis ir parašė apeliacinius skundus Vilniaus apygardos teismui, kuris 2009 m. liepos 10 d. nutartimi nuteistųjų skundus atmetė.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min