TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasarį kviečiama pasitikti su „Darom“ akcija

Akcija „Darom 2010“
barake.lt nuotr. / Akcija „Darom 2010“
Šaltinis: 15min
0
A A

Balandžio 16-ąją visoje Lietuvoje vėl vyks akcija „Darom“. Jau tapo tradicija kiekvieną pavasarį rinktis ir tvarkyti aplinką. Šiemet akcijos organizatoriai tvirtina turintys tikslą ne tik surinkti kuo daugiau šiukšlių, bet ir paskatinti kiekvieną susimąstyti apie save ir savo aplinką.

Akcijos organizatoriai priminė, kad ši akcija startavo 2008 metais, o jos šūkis buvo „Nebūk lėtesnis už estą“. Tuomet akcijai pasiruošta per dvi savaites. 2009 metais darbas jau vyko kur kas sklandžiau, buvo įkurta organizacija, kuri padėjo bendrauti su įvairiomis institucijomis, o visuotinėje talkoje sulaukta apie 70 tūkst. dalyvių, kurie surinko 10 tonų šiukšlių.

Pernai visoje Lietuvoje buvo 1000 taškų, kuriuose šiukšles rinko apie 150 tūkst. žmonių, tačiau šiukšlių buvo surinkta mažiau negu ankstesniais metais – apie 6 tūkst. tonų.

Šiemet tikimasi, kad talkose dalyvaus net apie 200 tūkst. savanorių, planuojama turėti apie 3 tūkst. taškų, kur bus tvarkomasi. Anot Vytauto Krasnicko, „Darom“ valdybos nario, šiemet keliamas tikslas skatinti kurti bendruomenes ir jaustis atsakingiems ne tik už savo kiemą, bet ir už visą aplinką. Todėl šiemet žmonės kviečiami važiuoti bent 10 kilometrų nuo savo namų ir rinkti šiukšles ten.

„Juk visi važiuojame į miškus grybauti, uogauti ar tiesiog pasivaikščioti, todėl kur kas smagiau, kai ten nebūna krūvų šiukšlių“, – sakė V.Krasnickas.

Pasižymi novatoriškumu

Šiemet akcija pasižymi novatoriškumu. Siekiant tobulesnės informacijos sklaidos talkos dalyviai turės galimybę internetu žemėlapyje žymėti labiausiai užterštas vietoves. Planuojama, kad bus pažymėta daugiau kaip 3 tūkst. tokių taškų, kurie atsiras interneto svetainės www.mesdarom.lt skyrelio „žymėk“ žemėlapyje. Kiekvienam pažymėtam taškui tvarkyti bus paskirta vadovauti po du žmonės, kurie rūpinsis, kad šiukšlės taškuose būtų surinktos ir išvežtos.

Kita „Darom 2011“ naujovė skatina pakartotinį naudojimą. Visi akcijos dalyviai raginami į talkos vietas atnešti savo ir draugų nenaudojamus mobiliuosius telefonus. Čia jie bus registruojami ir perduoti senus telefonus superkančiai bendrovei. Už senus telefonus surinkti pinigai bus skirti akcijos „Darom“ reikmėms finansuoti. Veikiantys ir specialistų atnaujinti telefonai bus atiduoti pakartotinam naudojimui, o neveikiantys – perdirbti.

Vilniečiai galės nemokamai į nurodytas suvežti ir nenaudojamas automobilių padangas. Taip tikimasi paskatinti neišmesti jų į pamiškes ar palikti prie buitinių atliekų konteinerių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min