Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pavasario aistras kaitins flamenko ir tango ritmai

Fortepijoninio trio „FortVio“.
Vytauto Razmos nuotr. / Fortepijoninio trio „FortVio“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį Klaipėdos koncertų salėje klausytojus iš žiemos sąstingio budins temperamentinga programa „Nuo Paryžiaus iki Buenos Airių“, kurioje liesis ritmingos melodijos.

Koncerte skambės sceniškosios Ramintos Vaicekauskaitės (sopranas) dainuojamos ispaniškos zarsuelos, o jaunatviškas trio „FortVio“ atliks Eduardo Balsio „Habanerą“, Joaquíno Turinos Trio ir Astoro Piazzollos ciklą „Keturi metų laikai“.  

Solistė – „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatė

Kauno valstybinio muzikinio teatro solistė Raminta Vaicekauskaitė pelnė „Fortūnos“ prizą ir net du kartus tapo „Auksinio scenos kryžiaus“ laureate operetės nominacijoje. Solistė sukūrė nemažai puikių vaidmenų, nuolat dalyvauja įvairiuose festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. R.Vaicekauskiatės artistiškumas patraukė ir žurnalo „Bravissimo“ dėmesį: dainininkė buvo apdovanota specialiu šio leidinio prizu už sceninę įtaigą.

Darijos Vasiliauskienės nuotr. /Solistė Raminta Vaicekauskaite.
Darijos Vasiliauskienės nuotr. /Solistė Raminta Vaicekauskaitė.

„Galbūt, kai atlikėjas randa sau artimą temą, jį žavi jos išraiška – muzika ir tekstas, tuomet ir klausytojui sukirba širdis... Kaip galėčiau publiką „užkrėsti“ tuo, kas man visiškai neįdomu? Man labai svarbūs yra žodžiai, renkuosi kūrinius, kurių tekstas skamba iš moters lūpų“, – savo sceniškumo paslaptį išdavė solistė. R.Vaicekauskaitės repertuare gausu įvairių žanrų kūrinių, tačiau pati atlikėja teigia, kad labiausiai jai „prie širdies“ yra kamerinė muzika. Su nuolatine scenos partnere ir fortepijoninio trio „FortVio“ nare Indre Baikštyte solistė yra parengusi ne vieną programą.

Muzikantams – tarptautinė šlovė

Fortepijoninio trio „FortVio“ nariai: Ingrida Rupaitė (smuikas), Povilas Jacunskas (violončelė), Indrė Baikštytė (fortepijonas) kartu muzikuoja jau penketą metų. Per šį laikotarpį ansamblis nuėjo gražų kūrybinį kelią: laimėjo prizines vietas tarptautiniame S.Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse Vilniuje, tarptautiniame J.Brahmso konkurse Austrijoje, Portugalijoje vykusiame kamerinės muzikos festivalyje „Harmos `06“, tarptautiniame S.Taneevo kamerinių ansamblių konkurse Rusijoje, tobulinosi „Internationale Sommerakademie Prag–Wien–Budapest“ kursuose Austrijoje ir kitur. Sukaupta kūrybinė patirtis, entuziazmas, muzikalumas ir profesionalumas leidžia „FortVio“ scenoje realizuoti įdomiausius sumanymus. Pasak muzikologo Edmundo Gedgaudo, ansamblis – lyg nauja, pagal slėpiningus gamtos dėsnius susitelkusi teatro trupė. 
 
Koncertas vyks kovo 30 dieną, trečiadienį 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min